Sakarya’da Milli Eğitim camiasını üzen ölüm Sakarya’da Milli Eğitim camiasını üzen ölüm

Sakarya Büyükşehir Belediyesi hayatın her alanında vatandaşlara dokunmaya devam ediyor. 

Yorucu eğitim dönemi sonrası yaz tatiline çıkan minikler, Büyükşehir Sosyal Gelişim Merkezi’nde yaz kurslarıyla eğlenirken öğreniyor ve aynı zamanda kurulan yepyeni bir atölyeyleşehri keşfediyor.

Sgm Miniklerinin Tabiat Yolculugu (3)
YENİ SINIF GEZİ ATÖLYESİ
Sakarya Büyükşehir SGM’nin yaz dönemi kurslarına öğrencilerin farklı alanlarda kendilerini geliştirebileceği atölyeler ekledi. Bu kapsamda Adapazarı SGM’de yeni bir ders olan ‘Gezi Atölyesi’ faaliyetlerine başladı. 

Sgm Miniklerinin Tabiat Yolculugu (5)
İL ORMANI’NDA KEYİF DOLU BİR GÜN
6 hafta sürecek olan gezi atölyesinde 10 yaş ve üzerinde olan öğrenciler her hafta şehrin başka bir köşesinde keşfe çıkacak. Atölyeye kayıt yaptıran gezgin ruhlu miniklerin ilk gezi durağı İl Ormanı Tabiat Parkı oldu. 

Sgm Miniklerinin Tabiat Yolculugu (4)
ÇEVRE BİLİNCİ KAZANDILAR
Doğa ile baş başa vakit geçiren öğrenciler kozalak, çam, dal gibi ormanda buldukları ürünlerini toplayarak tablo yaptılar. Resimler çizen öğrenciler, oyunlar oynayıp ‘çevre’ temalı aktiviteler sayesinde bilinç kazandı.

Sgm Miniklerinin Tabiat Yolculugu (2)
EĞLENCE EŞLİĞİNDE ÖĞRETMEYE DEVAM
Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Yaz dönemi kurslarımız tüm hızıyla devam ediyor. 15 farklı branşta öğrencilerimize verdiğimiz eğitimlerden gezgin ruhlu öğrencilerimizin seçtiği ‘Gezi Atölyesi’nin ilk durağı İl Ormanı Tabiat Parkı oldu Miniklerimize keyifle öğretmeye, eğlence eşliğinde bir şeyler katmaya devam edeceğiz” denildi.

Editör: Tuğrul Gümüşel