AK Parti şehirdeki çalışmaları değerlendirdi AK Parti şehirdeki çalışmaları değerlendirdi

Son kulis bilgilerine göre Arifiye Belediyesi için AK Parti'den aday adaylığı konusunda TÜGVA Eski İl Başkanı Adapazarı Belediyesi İmar ve Şehircilik ile Kentsel Dönüşüm Müdürü İnşaat Mühendisi Salih Kaya’nın adı geçiyor.
Salih Kaya aslen Artvinli olması ve genç, 34 yaşında dinamik bir kişiliğe sahip olması, alanında devlet kurumlarında ve özel sektörde eğitimler düzenlemesi ve şehrin kalbi Adapazarı’nda gerçekleştirilen ADA Hayat projesinin kentsel dönüşüm süreçlerini yöneten ekibin başında yer alması sebebiyle öne çıkıyor.
Bir dönem TÜGVA Sakarya İl Başkanlığı, Genç MÜSİAD Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği, SATSO Genç Girişimciler Kurulu Yönetim Kurulu üyeliği yapan Kaya’nın Arifiye için sanayide kentsel dönüşüm, hafif raylı ve otobüs konusunda ulaşım, Sapanca Gölü kıyı kenarı başta olmak üzere birçok projesi bulunduğu edinilen bilgiler arasında.
Uzun yıllar Arifiye Şehit Mustafa Sezer Caddesi’nde ikamet eden Kaya’nın ilçesinde sevilen bir isim olması, İnşaat Mühendisi olması, imar ve şehircilik konusunda donanımlı olması adının kulislerde öne çıkmasını sağlıyor.