Yeni yılın ülke ve Sakarya için hayırlara vesile olmasını dileyen Yavuz, “2021 yılı boyunca yaptığımız saha çalışması ve ilçe programlarımızla her fırsatta hemşerilerimizle bir araya gelmenin gayreti içinde olduk. Gerek Ankara'da gerek Sakarya'da Milletvekillerimiz, İl Başkanımız, İlçe başkanlarımız, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlarımızla Sakarya'nın dokunulmadık tek bir sorunu kalmasın diye çabaladık” dedi.

“Sakarya'ya 19 yılda 30 milyar liralık yatırım yaptık”
Siyasetin halka hizmet için bir vesile olduğu bilinciyle AK Parti iktidarı boyunca Sakarya'ya 19 yılda yaklaşık 42 milyar liralık yatırım yaptıklarını dile getiren Yavuz, “2002 yılında Sakarya'nın çehresine hiç yakışmayan prefabrik binalardan oluşmuş hastane ve okullar bugün yerini son teknoloji ile donatılmış hastanelere, okullara bıraktı. Ancak biliyoruz ki bu yetmez çok daha fazlası için çalışıyor ve de emek harcıyoruz. Millet Bahçelerimiz,  sağlık, ulaştırma ve eğitim yatırımlarımız ile Türkiye'nin tek Yaşayan Stadyum özelliğini taşıyan stadyum ve benzeri çalışmalarla Sakarya, marka şehir olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir” diye konuştu.

“Tüm sağlık ihtiyaçları tek bir kampüs de karşılanacak”
Fiziki altyapısı, nitelikli yatak kapasitesi ile şehir hastanelerinin sağlık alanında büyük önem arz ettiğini söyleyen Yavuz, “448 Yataklı Genel Hastane, 118 Yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 121 Yataklı Onkoloji Hastanesi, 68 Yataklı KVC (Kalp ve Damar Cerrahi) olmak üzere 4 ayrı hastane şeklinde yapılacak Şehir Hastanesi, Sakarya'nın tüm sağlık ihtiyaçlarını en ileri teknolojiyle donatılan tek bir kampüs de karşılayacak. Yatak kapasitesi 1.471'e kadar çıkabilecek şekilde planlanan bu hastaneyle hemşehrilerimiz inşallah tüm sağlık ihtiyaçlarını karşılamış olacak. Çalışmaların olanca hızıyla devam ettiği Şehir Hastanemiz inşallah 2023 yılında hizmete açılacaktır” dedi.

“Acil durum hastanesi 2022 yılının ilk aylarında hizmete açılacak”
Acil durum hastanesinin de 2022 yılının ilk aylarında hizmete gireceğini kaydeden Yavuz, “Sakarya için gece gündüz çalışıyoruz. Bu dönemde yaşanan kısmi sıkıntılara rağmen Sakarya'mıza Şehir Hastanesi dışında Acil Durum Hastanesi kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2022 yılının ilk aylarında hizmete açılacak olan dönemsel değil kalıcı olacak Acil Durum Hastanesi 106 yatak, ileri düzey ameliyatların yapılabildiği, girişimsel müdahalelerin gerçekleştirebildiği, son teknolojiye sahip tıbbi cihazların, 6 ameliyathanenin olduğu 2. ve 3. basamak yoğun bakımda 24 tane olmak üzere toplam 48 yoğun bakım yatağı ile 5 diyaliz ünitesi, 12 müşahede yatağı, 2 acil servis poliklinik ile hizmet verecek. Bu hastanelerin şehrimizde yapılmasını sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi. 

“Sakarya için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz”
“Bizler Sakarya için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” diyen Yavuz sözlerini “Milletimizin bizlere göstermiş olduğu teveccühün hakkını vermek için de hepimiz gayret göstermeye ve inandığımız yolda yürümeye devam ediyoruz.  AK Parti Milletimizin ta kendisidir. Milletimizin bu güvenine layık olacak şekilde milletimize hizmetkâr olmaya devam edeceğiz. Yeni umutlar ve heyecanlarla karşıladığımız 2022 yılının ülkemize, aziz milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve bereket getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuşut.