‘Karagöz Göklerde’ engelsiz miniklere tebessüm oldu ‘Karagöz Göklerde’ engelsiz miniklere tebessüm oldu

Akyazı'da yaklaşık bin 200 rakımlı Acelle Yaylası'nda sonbahar esintisi yaşanıyor. Çevre iller başta olmak üzere Ankara, İstanbul ve Bursa gibi birçok ilden yüzlerce misafirini ağırlayan yayla oluşan renk cümbüşüyle kendine hayran bırakıyor.

Sakaryada_sonbaharda_renk_cumbusu_olustu (2)
Dağ yürüyüşü, kampçılık gibi etkinliklere de ev sahipliği yapan yaylanın her bir noktası ayrı ayrı kartpostallık görüntülere oluşturuyor. Sonbaharın en güzel renklerini görmek isteyen doğaseverler de bölgede o anının tadını çıkarıyor.

Sakaryada_sonbaharda_renk_cumbusu_olustu (1)
"ENERJİ DEPOLUYORSUNUZ"
İstanbul'dan tatil için Kuzuluk kaplıcalarına gelen ve yaylaya sonbahardaki renk cümbüşünü görmeye geldiklerini ifade eden Sibel Bostancı, "İstanbul'dan Sakarya'ya tatile geldik. Gelmişken de Acelle Yaylası'nı görmek istedik. Burası eşsiz doğa harikası. Tertemiz orman havası alıyoruz. Az bir zaman uyusanız bile enerji depoluyorsunuz. Yeşil ve mavinin birleşimi ile birlikte sonbaharın eşsiz renkleri çok harika bir görüntü sunuyor" dedi.

Sakaryada_sonbaharda_renk_cumbusu_olustu (4)
"SONBAHAR ZİYARETİ İÇİN İSTANBUL'DAN GELDİM"
Eşiyle göl kenarında sonbaharın esintilerini görmek için geldiklerini ifade eden İlker Bostancı, "Sonbahar ziyareti için İstanbul'dan geldim. Akyazı'da bulunan Kuzuluk Kaplıca Evleri'ne geldik ve buraya kadar gelmişken de araştırmalarımız üzerine Acelle Yaylası'nı tercih ettik. Ve çok doğru bir tercih yaptığımızın farkına vardık. Sonbahar iklimini yaşıyoruz, hava çok güzel. Burada olduğumuz için mutluyuz, seneye bir daha gelmeyi düşünüyoruz" diye konuştu.

Sakaryada_sonbaharda_renk_cumbusu_olustu (5)

Sakaryada_sonbaharda_renk_cumbusu_olustu (3)