Trendyol 1. Ligin 12’nci haftasında temsilcimiz Sakaryaspor bugün deplasmanda Boluspor ile zorlu bir müsabakaya çıkacak. Morallerin yüksek olduğu ekibimiz, Milli araya Bolu deplasmanında kazanarak keyifli girmeyi amaçlıyor.

Boluspor karşısında sahaya cezalı Erdi Dikmen ve sakatlığı bulunan Bülent Cevahir’den yoksun çıkacak olan temsilcimiz Sakaryaspor rakibine karşı kötü gidişe de son vermek istiyor.

9 MAÇTIR KAZANAMIYORUZ
Temsilcimiz Sakaryaspor, rakibi karşısında son derece kötü bir grafik sergilemekten kurtulamıyor. Lig tarihinde son dönemde bir türlü diş geçiremediği Boluspor karşısında kötü seriye son vermek isteyen 28 yıllık özlemi de sonlandırmayı amaçlıyor. Yeşil-siyahlı ekibimiz, rakibini en son 1994-1995 sezonunda 2. Lig'de evinde 2-1 ile yenmişti.

Öne geçtiğimiz maçta 2 puandan olduk! Öne geçtiğimiz maçta 2 puandan olduk!

Sakaryaspor aynı sezon Bolu deplasmanında da 1-0 ile üç puana uzanmıştı. Yeşil-siyahlı ekibimiz, 28 yıldır mağlup edemediği rakibiyle son dönemde oynadığı 9 maçtan da üç puanla ayrılamadı! 

Stat: Bolu Atatürk
Hakemler: İlker Yasin Avcı, Bersan Duran, Mehmet Şengül
Boluspor: Çağlar Şahin Akbaba, Veaceslav Posmac, Oğuz Kağan Güçtekin, Berk Yıldız, Adel Bettaieb, Safa Kınalı, Naby Youssouf Oulare, Onur Ulaş, Guy Michel Landel, Hakan Bilgiç, Ercan Coşkun
Teknik Direktör: Yalçın Koşukavak
Sakaryaspor: Cihan Topaloğlu, Bülent Uzun, Rajko Rotman, Isaac Donkor, Murat Cem Akpınar, Hasan Kılıç, Sinan Kurt, Oğuz Yıldırım, Yonathan Del Valle, Odise Roshi, Kabongo Kasongo
Teknik Direktör:Tuncay Şanlı
Sarı kartlar: Oğuz Kağan (Boluspor)Dk.28 Odise Roshi, Dk.53 Del Valle (Sakaryaspor)
Gol: Dk.11 Kabongo Kasongo, Dk.28 Odise Roshi, Dk.53 Del Valle (Sakaryaspor)Dk.66 Posmac, Dk.84 Youssouf Oulare (Boluspor)