Eski Sakarya Köprüsüne yakın bir noktadan nehre girerek gözden kaybolan Pazarcı Salih'in cesedine ulaşıldı.

Olay, 15 Şubat Salı günü Adapazarı ilçesi Köprübaşı Mahallesi mevkiinde meydana gelmişti. 31 yaşındaki Salih Şimşek, henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı koşarak bir anda Sakarya Nehri’ne atlamıştı. Suda yüzmeye çalışan ve bir süre sonra gözlerden kaybolan Şimşek’ten o günden beri bir daha haber alınamadı. Konunun haber verilmesi üzerine bölgeye AFAD ve polis ekipleri sevk edildi. Olayın yaşandığın andan itibaren AFAD ve dalgıç polis ekiplerince şahsın suya girdiği mevkiinde geniş çaplı arama çalışmaları başlatıldı.

Kavga sonrası polis ekipleri TEM'de taraftar nöbetinde Kavga sonrası polis ekipleri TEM'de taraftar nöbetinde

cesedine_71_gun_sonra_ulasildi2

İZE RASTLANMADI

Devam eden çalışmalara Jandarma Sualtı Arama ve Kurtarma Timleri de destek verdi. Ekiplerin adeta seferber olduğu çalışmalar, nehrin Karadeniz ile birleştiği Karasu ilçesi Yenimahalle’ye kadar ulaştı. Yaklaşık 25 kilometrelik alanda su üstü ve bütün kıyılar didik didik arandı. Sonar cihazı yardımı ile süren aramalarda herhangi bir ize rastlanılamadı.
cesedine_71_gun_sonra_ulasildi4
CESEDİ BULUNDU

Aylar önce girdiği nehirde kaybolan Salih Şimşek'in cansız bedenine bugün ulaşıldı. Sakarya Nehri'ne atladığı yerden yaklaşık 6-7 kilometre uzaklıkta Poyrazlar mevkiinde Salih'in cansız bedenine ulaşıldı. Ekipler tarafından nehirden çıkarılan Şimşek'in cesedi morga kaldırıldı. AFAD Müdürü Hüseyin Kaşkaş  "Salih Şimşek atladığı yerden yaklaşık 6-7 kilometre uzaklıkta Poyrazlar mevkiinde bulundu. Suyun altındaki görüş mesafesinin sıfır olmasından dolay bugüne kadar bulunamadı. Havalar ısındı ve su seviyesi düşünce ceset su üzerine çıktı" dedi.