Sonbahar mevsimine bağlı olarak artık geceleri havalar iyice soğumaya başladılar.

Biz insanlar nasıl üşüyorsak sokaktaki can dostları da üşüyorlar.

Zaman geçmeden onları soğuktan, yağmurdan, yağacak kardan koruyacak çevre estediğini bozmayacak şekilde kulübeler yapalım.

Kış mevsimini çok güzel geçirmelerine vesile olmuş oluruz.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Bölgesi Veteriner Hekimler Odası'nın yapmış olduğu sokak köpeklerini kısırlaştırma protokolü çok güzel uygulamaya devam etmektedir.

Ekrem Yüce başkanımıza katkılarından dolayı çok teşekkürler ediyoruz.

Uzun süren sıcaklık paralelinde kuraklıktan sonra beklenen yağmurlar gelmeye başladı. Buna hepimiz çok sevindik.

Aynı sokağı paylaştığımız sokak canlarını da bu dönemde unutmayalım.

Her tarafı beyaz kar kaplayınca sokak hayvanları ve yaban hayvanları her türlü gıdaya ulaşmakta çok zorluk yaşamaktadırlar.

Onlarında barınma, açlık, sağlık sorunları olacağına odaklanalım. Bu sorunlar giderilmesi için elimizden gelen gayreti sonuna kadar gösterelim.

Ülkemizde yılda 19,5 milyon ton gıda israf edildiğini unutmayalım. Çevreyi kirletmeden uygun alanlara koyacağımız yem ve su kaplarıyla onların karınlarını rahatlıkla doyurabiliriz.

Hatta o yem ve de su kaplarından yabani kuşlar da faydalanacaktır. Uygun yerlere koyacağımız barınma yerleri bu canların kış mevsimini rahat geçirmesine vesile olacaktır.

Soğuk kış günlerinde özellikle kediler ısınmak için araçların bir şekilde motor kısmına girebiliyorlar. Araçlarımızı çalıştırmadan mutlaka genel kontrol dan geçirmek ya da kaputa vurarak, istenmeyen bu tip kazaların önüne geçilecektir.

Geçmişi araştırırsanız atalarımız yaban kuşlarına bile yuvalar yapmışlardı.

Biz onların torunları olarak yaşadığımız yüz yıllın teknolojisini kullanarak daha iyisini yapmalıyız.

Yapmış olduğunuz yardımlardan dolayı sizler de, sokak hayvanlarına yaptığınız yardımlardan faydalandıkça çok mutlu olacaksınız.