Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar,  toplantıda meclis üyelerinin sorunlarını yanıtladı. Nitelikli personel eksikliği ve sanayilerdeki yapısal sorunlarla ilgili açıklamalarda bulunan Alemdar, “Ara eleman dediğimiz nitelikli elemanları yetiştirecek okulları hayata geçireceğiz. Sanayi içindeki yapısal sorunları da birlikte istişare ederek çözeriz” diye konuştu.
Yusuf Alemdar Satso2

Yarısı Bizden Kentsel Dönüşüm kampanyası
Başkan Adayı Alemdar, kentsel dönüşüm ile ilgili sorulan soruya, “Afetlere Dirençli Şehirler vizyonu başlığında kentsel gelişime dair yapacaklarımızı paylaştık. Ayrıca şu an İstanbul’da uygulamaya alınan ‘Yarısı Bizden Kentsel Dönüşüm’ kampanyasına şehrimizi de dahil etmek istiyoruz. Genel Başkan Yardımcımız ve milletvekillerimizle birlikte temaslarımızı sürdürüyoruz. İnşallah bu konuda da yakın zamanda pozitif bir gelişme sağlayacağımıza inanıyorum” şeklinde cevap verdi.
Yusuf Alemdar Satso3

Yeni dönem hedefleri
Yeni dönem hedeflerine dair açıklamalar yapan Başkan Adayı Alemdar, “Yeni organize sanayi bölgeleri ve küçük sanayi sitelerinin gelişimi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sektörde çok önemli bir yere sahip süs bitkiciliğine yönelik adımlarımız olacak. E-5 yolunun kenarlarındaki düzensizliği ortadan kaldırıp şehrimize girişleri daha estetik hale getireceğiz Ulaşımı rahatlatacak, toplu taşımaya konfor getirecek raylı sistemleri hızla şehrimize getireceğiz. 31 Mart Sakarya’mız için yeni bir başlangıç olacaktır. İnşallah bu başlangıcı hep birlikte sürdürerek şehrimizi geleceğe taşıyacağız” diye konuştu.
Yusuf Alemdar Satso4