YÖN DEĞİŞTİRMEDİK

Millet İttifakını oluşturan 6 siyasi partinin bugüne kadar yaptığı çalışmaların önemini ve bundan sonraki süreçte izlenecek adımları dile getiren Hasan Zengin net konuştu. Zengin, şu ifadelere yer verdi; “ “Yarım asrı aşkındır, Milli Görüşçüler olarak siyasi hayatımızda milletimizin inancı ve değerleriyle mücadele edenlere nasıl karşı çıktıysak, milletimizin inancını ve değerlerini istismar edenlere de karşı çıktık, karşı çıkmaya devam ediyoruz. Duruşumuzdan ve çizgimizden hiç taviz vermedik, yolumuzdan dönmedik. Makam, mevki, rüzgar ve konjonktüre göre yön değiştirmedik.

IMG-1043

TARİHİ BİR DÖNEMEC

Bugün yeni bir başlangıcın şafağındayız. Tarihi bir dönemecin eşiğindeyiz. Hep ifade ettiğimiz gibi meselelerimizin çözümü; ancak iktidar, anlayış, zihniyet ve sistem değişikliği ile mümkündür. Mesele Ali gitsin Ahmet gelsin meselesi değildir. Biz Milli Görüşçüler olarak 53 yıldır hiç böyle bakmadık, bugün de şahıs merkezli bakmıyoruz. Zihniyet ve sistem merkezli bakıyoruz. Ve biz herkesin saadetini ve iyiliğini istiyoruz… Tarihi bir dönemeçteyiz! Açık söylüyoruz, bu iktidar değişmedikçe sonuç değişmeyecek! Zira aynı şeyleri tekrar ederek farklı sonuç elde edemezsiniz. Şimdi önümüzde bir fırsat var. Türkiye bir seçim atmosferine girmiştir.

IMG-1053

ÜSTÜNÜ ÇİZMEDİK

Bu seçimde; Parti kaygısıyla değil, ülke kaygısıyla hareket eden bir yönetim gelecek. Partisinin iktidarını değil, Türkiye’nin itibarını düşünen bir yönetim gelecek. Şahısların menfaatlerini değil, milletin ihtiyaçlarını merkeze alan bir iktidar gelecek. Değerli arkadaşlar; neticede öyle bir kazanacağız ki; hiç kimse kaybetmeyecek! Öyle bir masa kurulmuştur ki; burada her bir vatandaşımıza yer vardır! O masadaki partiler olarak bizler, farklılıklarımızın üstünü çizmedik. Sadece ortak kaygılarımızın ve hedeflerimizin altını çizdik.”

IMG-1046IMG-1045