Personel bu gecede moral depoladı! Personel bu gecede moral depoladı!

Sakaryalı çocuklar adına 11 yaşındaki Muhammed Özel tarafından okunan basın açıklamasında, “Bugün, tüm dünyada yüreklerimizi dağlayan bir hikayeye odaklanıp, 23 Aralık'ı Dünya Şehit Çocuklar Günü ilan ediyoruz. İsrail’in işgal ve soykırım eylemlerinde on binlerce masum çocuk şehit oldu ve Rim onlardan biriydi.
Rim, evinin sıcaklığında oyun oynarken, savaşın vahşi yüzü onun kapısını çaldı. İşgalci ve soykırımcı İsrail'in bombalı saldırılarından birinde şehit oldu. Bu acı dolu olay, masum bir çocuğun yaşamının ne kadar kırılgan olduğunu ve yaşanan katliamın gerçek yüzünü bir kez daha gözler önüne serdi.

sakaryali_cocuklar3
Dedesi Rim'in yüzünü kendi elleriyle temizledi, öperek, koklayarak, süsleyerek, en derin sevgisiyle son yolculuğuna uğurladı. Ve bu acı, merhametli insanların yanağında kırmızı ve zalimlerin alnında siyah bir leke olarak yerini aldı.
Bu gün, tüm dünyada çocukların haklarına, güvenliğine ve yaşama hakkına duyulan saygının bir ifadesi olmalıdır. Unutmayalım ki 23 Aralık aynı zamanda bir ülkenin elini kolunu sallayarak savaş suçu işlediğinin en büyük ispatıdır!
Bugün, Rim ve onun gibi nice masum çocuklar için adalet talep ediyor, katliamın sona ermesini istiyor ve çocukların güvenli bir geleceğe sahip olma haklarını savunuyoruz. 
Biz, Rim'in acısıyla yanan kalplerimizle, dünya genelindeki tüm şehit çocukları saygı ve sevgiyle anıyoruz” dedi.

Sakaryalı çocukların basın açıklaması 10 yaşındaki Hümeyra Kırhan’ın okuduğu, Gazzeli çocukların yaşadığı acıları anlatan “masal” ile devam etti.     

sakaryali_cocuklar2