"İNSANLIK DIŞI"
Başkan Mustafa Genç, 7 Ekim’den bu yana İsrail’in Filistin’in üzerine devam eden saldırıların insanlık dışı olduğunu belirterek şu açıklamada bulundu:
“7 Ekim tarihinden bu yana Filistin halkına yapılan zulmü insanlık dışı buluyoruz. Tüm dünyanın gözleri önünde İsrail’in artık bir terör devleti haline geldiğini görüyor, yapılan vicdansızlığı en şiddetli şekilde kınıyoruz. İşlenen insanlık suçunun, sivillere karşı gerçekleştirilen katliamların bir an önce durmasını talep ediyoruz. Gazze’de yıllardır süren kuşatma insanların yaşamlarını, insan haklarına ve insan onuruna aykırı şartlarda geçirmelerini zorunlu kılıyor.

Geyve’de tomografi ünitesi hizmete girdi Geyve’de tomografi ünitesi hizmete girdi

"RAHAT BİR NEFES"
İsrail’in gaddar yönetimine yıllardır maruz kalan Filistin halkı artık rahat bir nefes almayı hak ediyor. Bu anlamda uluslararası hukukun tarafsız bir şekilde var olan zulme sessiz kalmaması gerekiyor. Dünyaya adaletin hakim olması, eşitlik ilkesine ve evrensel haklara uyulması gerektiğini tüm dünya insanları olarak tekrar hatırlamalı ve yorumlamalıyız. Unutmamalıyız, unutturmamalıyız ve gündemden hiç düşürmemeliyiz çünkü dünya seyirci kalmamalı. Sakarya Ticaret Borsası olarak Filistin halkının özgürlüğü hak ettiğini bir kez daha yineliyoruz.”