Ben ortaokulda iken (1977) bir kız arkadaşım 14 yaşında okulu bıraktı ve aşık olduğu kendinden 2 yaş büyük çocuk ile evlendi. Hâlâ evli ve mutlu. Ben geç evlendiğim için henüz ergen çocuk yetiştirirken o torun seviyor, dünyayı geziyor. O zaman aklında okumaktan başka bir şey olmayan ben çok garipsemiştim ama okumakta gözü olmayanın yuva kurmasının faydalarını çevremi izlerken gördüm.
Çocuk yaşta evliliği onaylamıyorum. Ama bazen yaşından olgun gençler olabiliyor. Özellikle kırsalda okumayı tercih etmeyip evin sorumluluğunu küçük yaşta üzerine alanlar evliliği de pek ala başarabiliyorlar.  Lakin isteyen gençlerin yaş aralığı 2 veya 3'ü geçmemek şartı ile ailenin rızası ile evlenebilir. Bunu ne hukuken ne de siyaseten pedofili diye adlandıramayız.
Şehir hayatı ise biraz farklı. Çünkü zamane gençleri pamuklara sarılıp büyütülüyor. Bakkaldan ekmek almayı bile bilmiyorlar. Yemek yapan annesi olmasa açlıktan, pislikten kokuşurlar. Bizim zamanımızda hele bir yapma, terliği sırtında, tokadı ensende hissederdin.
Evin gelir ve  gider bütçesini dengeleyecek olgunluğa sahip değiller. Hep istemeye alışmış hazımsız gençler evlilik sorumluluğunu başaramayıp hemen boşanıyorlar. Çoğu da 40 yaşında hala çocuk sahibi olacak ciddiyete ulaşamıyor. Geç evlilikler sebebiyle Türk nüfusu giderek azalıyor.
Fatih Erbakan "14, 15, 16 yaşında evlenmiş rızası olanların eşleri hapiste. Bir kereye mahsus affedilsinler" demiş.
Vay efendim sen misin diyen. "Pedofiliyi destekleyen Fatih Erbakan" diye manşetler atmışlar. Daha pedofilinin ne olduğunu bilmiyorlar. Gençler arasındaki evliliğe denmez. Çocuğun 12 yaş altı ve pedofili hastasının en az 18 ve üstü olması hukuken kabul görür. Yani regl olmamış kız çocukları ergen sayılmaz. Ergenlik öncesi kız veya erkek bir çocuğa en az 18 ve üstü olma şartı ile cinsel dürtüler hissediyorsa o kişiye "Pedofili" denir.
LGBTQIA+'ya destek verenler pedofiliyi o artının içinde arasın. Sapkınlık ile yaşdaşların isteyerek evlenmesini birbirine karıştırmasın.
Her türlü sapkınlığın şiddetle karşısında olan ben, ergen gençlerin ailelerin zoruyla evlendirilmesine de tabi ki karşıyım. Ama özgürlük havarilerinin (Sapkınlıklar dahil) 18 yaşından küçük gençlerin evlenmek istemelerini ve onlara onay verenleri sapkın diye adlandırılmasına da karşıyım.
Günümüzde bu sebeple ortaokul veya lisede libidosu yüksek cinsel hayatla tanışan çok genç var. Okumakta gözü olmayanlar gizli ilişki yaşayıp kucaktan kucağa gezmesin evlensin bari diyenlerdenim. (Leyla Düzel)

Sağlıcakla kalın…