Çocuk sahibi olan bütün ailelerin öncelikli amacı sağlıklı mutlu gelişimini çok güzel tamamlamış nesiller yetiştirmektir. Evcil hayvanlar sizlerin olması gereken bu hedeflere ulaşmanızda inanılmaz olumlu katkılar sunabilirler. İnsanlar yaratılış olarak doğayla iç içe yaşamaya programlanmıştır.

Doğayla iç içe yaşadıkları sürece mutlu olurlar. Hayvanlarda doğanın bir parçasıdır. Evde bahçede beslenen kedi, köpek vb. evcil hayvanlar çocuklar üzerinde aşağıda paylaştığım olumlu davranışlarının oluşmasında katkı sağlar.

Aile bağlarını kurmak
Aileler evcil hayvanlarıyla birlikte aynı zamanda bağ kurar ve olumlu bir ortak deneyim yaşarlar.

Hayat dersi vermek
Evcil hayvanlar, çocukların doğumu, sağlık ve büyüme gibi konuları öğreten canlılardır.

Sorumluluğu öğrenmek
Evcil hayvanları beslemek, yıkamak, gezdirmek ve çok daha fazlası için bize insanlara ihtiyaçları vardır. Çocuklar bu görevlerden bazılarını üstlenebilir ve sorumlukları hakkında ne demek istediğini anlarlar.

Canlılara saygı
Bizden farklı görünüp davransalar da evcil hayvanlar, insanların saygı duymayı ve bakmayı öğrenebilecekleri canlı hayvanlardır.

Bilişsel gelişim
Bazı insan kişilikleri, beyin gelişimi ile bir evcil hayvanla büyüme arasında olumlu bir ilişki vardı.

Terapötik tedavi
Bazı yüksek eğitimli köpekler, sosyal, yönlendirici, motor ve duygusal davranışlar için tedavide hayvanları kullanan bir terapi şekli olan Hayvan Destekli Terapiye (AAT) bile katılabilir.

Halkımıza sağlıklı, mutlu güzel günler dilerim.