Petrol çıkarmaya başladığımız Diyarbakır' da ki petrol kuyusunun 1980'lerde neden betonla kapatıldığını kimse sormuyor.. Ama Erdoğan bunu açtırdı ve şimdi günde 3 bin varil petrol üretiyor..

Devlete zarar ettiren fabrikaların yerine yap işlet devret modeli ile devletin para harcamadan yaptırdığı fabrikaları neden şimdiye kadar kimse yaptırmıyordu diye sorulmuyor... Ama Erdoğan zarar eden fabrikaları kapatıyor, üreten fabrikalar açtırıyor...

Petrol haritalarını ellerine alıp nerede petrol varsa öğrendikten sonra o bölgede petrol arayıp aradığı için de bu masrafları devletten alıp, "burada petrol yokmuş" deyip kuyulara beton döktüren kimlerdi diye sormuyor kimse. Erdoğan bunların hesabını soruyor...

Döviz yükselince Erdoğan ekonomiden anlamıyor, onun yüzünden dolar yükseliyor. Erdoğan’ın çabalarıyla düşürülünce de "adam istediği gibi yükseltip düşürüyor. Herşey onun elinde diyorlar..." 

Ulan herşey onun elindeyse Erdoğan'ın asıl yapmak istediği faizi tamamen kaldırmaktı. O vakit neden bunu kaldıramıyor? Veya eğitim sistemini değiştirip tamamen yerli ve milli bir sisteme kavuşturamıyor, ya da anayasayı neden yerli ve milli bir anayasa haline niye getiremiyor diye sormuyorlar.. Ama Erdoğan bunun için çabalıyor, siz engel oluyorsunuz..

Örneğin; İnönü' nün 1950'lerde ABD ile yaptığı FULLBRİGHT eğitim anlaşması yüzünden eğitimi istediğimiz şekle sokamıyoruz diye kimse sormuyor, sorgulamıyor...

Kendi çarpık zihniyetlerinin yaptığı 50 yıllık, 100 yıllık anlaşmalar yüzünden Türkiye'nin ayağına pranga vuruluyor. Üretimi engelleniyor. Üretimi kendimiz yaptığımız zaman ülke olarak uçacağımızı bildikleri için engel olmaya çalışıyorlar diye kimse sormuyor, akledemiyor.

Daha düne kadar açlıktan birbirini yiyen Çin'in bir kaç yılda süper güç olmasını sağlayanın yerli üretim olduğunu kimse sormuyor, sorgulamıyor, akledemiyor... 

80 - 90 yıldır neden yapılmadı yaptırılmadı. 90 yıldır bu yapılamayanları, nasıl oldu da Erdoğan 10-15 yılda yaptı diye niye kimse sormuyor, sorgulamıyor..

Ama bütün bunların yanında Erdoğan'ın kökten değiştirmek istediği işte o faizli kapitalist sistemin neden olduğu poşetin, patatesin, soğanın, doların vs. fiyatlarının oynaması daha önemliydi değil mi..? 

Sorulara cevap verebilirsiniz. Ama unutmayalım ki iyi soru sormak kafası iyi  çalışabilenlerin, sorgulamak akledebilenlerin işidir... (ALINTIDIR)

Sağlıcakla kalın…