11 FARKLI ŞEHİR
Sakarya Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile depremzedelerin yanında. Asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin üzerinden bir yıl geçti. Acıların hala taze olduğu 11 farklı şehirde, o acı hisler ilk günkü gibi tazeliğini koruyor.  Büyükşehir Belediyesi’nin kahraman Arama Kurtarma Ekibi, 6 Şubat’ta olduğu gibi acının ilk yıldönümünde de depremzedelerin yanındaydı.

Makine imalatçıları yeni yol haritası hazırladı Makine imalatçıları yeni yol haritası hazırladı

1-1507
BU ACIYI YAŞAYAN HİSSEDER
Ekip, Kahramanmaraş’taki Sakarya Konteyner Kentini ziyaret ederek çeşitli yardımları depremzedelere ulaştırdı ve 1 yıl sonra da yaralarını sardıkları depremzedelerle sarılıp hasret giderdi. Büyükşehir, her bir depremzedeye Yalnız değilsiniz mesajı verdiği yıldönümünde, depremin acısını en iyi yaşayanların anlayacağını yeniden göstermiş oldu.

7-306
ÖĞRENCİLERE HEDİYE SETLER
Büyükşehir Belediyesi depremin yıl dönümünde umut olmak için gittiği Kahramamaraş’taSakarya Büyükşehir Belediyesi himayesinde gönderilen konteynerlerle kurulan Sakarya Konteyner Kenti’nde orta öğretim ve lisans öğrencileri için eğitim setleri hediye edildi. Faciadan en çok etkilenen, küçücük dünyalarında böyle bir felaketle karşılaşan çocuklarda unutulmadı.

5-561
TIBBİ DESTEK
Arama Kurtarma ekipleri derin yaraları olan çocuklara çeşitli oyuncaklar ve hediyeler vererek yüzlerindeki gülümseme oldular. Büyükşehir Arama Kurtarma ekipleri depremden yaralı kurtulan vatandaşlar için yetişkin bezleri, ortopedik yataklar ve temiz hava makinaları temin edildi. 

3-954