FUAR KAPILARINI AÇTI

Bu yıl 27’incisi düzenlenen fuarda İlimizin değerleri; Sakarya Valiliği önderliğinde, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ve sektör temsilcilerinin işbirliğinde tanıtılıyor. 6 Şubat 2024 tarihinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açan fuara Vali Yaşar Karadeniz, Vali Yardımcısı Ersin Emiroğlu ve Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Süleyman Acar teşrif katılım sağladı.

FUAR (4)

SAKARYA STANDINA UĞRADI

Fuarın ilk günü fuar alanında incelemelerde bulunarak Sakarya standına uğrayan Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Nadir Alpaslan’ı ağırlayan Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, İlimizde yapılan turizm proje ve çalışmaları hakkında bilgiler verirken, Bakan Yardımcısı Alpaslan ise fuarda Sakarya’nın da yer almasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti. Fuarda yer alan ve fuara katılan yetkililer ve temsilcilerini stantta misafir ederek İlimizin turizm potansiyeline dair bilgiler veren Vali Karadeniz, ayrıca protokol ve sektörün önde gelen temsilcileri ile de bir araya gelerek bir süre görüştü.

FUAR (3)

İLGİ YOĞUNDU

İlk gününde en çok ilgi gösterilen stantlar arasında yer alan ilimize ait alanda katılımcılar, iş insanları ve ziyaretçilerle yakından ilgilenerek İlimizin turizm potansiyeli üzerine bir süre sohbet eden Vali Karadeniz, buralarda ağırlanan misafirlere Sakarya’nın yöresel ürünlerini tanıtarak kendilerine de ürünlerden hediye etti. Fuar alanında incelemelerde bulunan Vali Yaşar Karadeniz, İlimizden fuara katılan sektör temsilcilerinin stantlarına da uğrayarak, yetkililerden detaylı bilgiler aldı.

FUAR (2)

GÜZEL BİR FIRSAT

Fuarda basın mensuplarını da ağırlayarak açıklamalarda bulunan Vali Karadeniz, ülkemizin öne çıkan değerlerinin dünyaya tanıtılmasına yardımcı olması açısından büyük önem arz eden EMITT Fuarının, İlimizin tabii ve tarihi güzellikleri ile kültürel özelliklerinin ön plana çıkması için güzel bir vitrin ve önemli bir fırsat olduğunu ifade ederek, şehrimizin tanıtımı için büyük çaba gösterdiklerini belirtti.

FUAR (1)

BİRİKİMİ YÜKSEK

Vali Karadeniz yaptığı açıklamada, Dünyanın en büyük beş turizm fuarından birisi olarak kabul edilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT gibi önemli bir platformda yer almalarının önemine değinerek, her alanda markalaşma yolunda olan Sakarya’mızın, Türkiye’de kültür ve turizm alanında çok önemli bir yere geldiğini ifade etti. Vali Karadeniz; “Dünyanın her köşesinden katılımının söz konusu olduğu düşünüldüğünde EMITT gibi ülke pavilyonları, tatil destinasyonları, yaz ve kış turizmi ve outdoor turizmi destinasyonları, oteller ve turist merkezleri, tur operatörleri ve acentelerin katıldığı önemli bir fuarda İlimizin de yer almasının, Sakarya’mızın dünyada da önemli bir destinasyon olma hedefine büyük katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Sakarya’nın sahip olduğu potansiyeli doğru yerlerde ne kadar iyi tanıtabilir ve anlatabilirsek, İlimize o derece daha fazla fayda sağlayabiliriz” dedi.

BAŞKA GÜZEL

Vali Karadeniz; “Büyüleyici güzellikleriyle her mevsimin adresi olma iddiasında olan Sakarya’mızın, yeni nesil turizmde gözde bir yer olması için tüm aktörler ve kesimler ile önemli bir işbirliği içerisindeyiz. Hepimizin ortak amacı da; Sakarya’yı hem ülkemizde hem de dünyada en önemli destinasyonlardan birisi yapmaktır. Sahip olduğumuz değerleri ve İlimizin gözbebeği doğal güzelliklerini, dokusunu gözbebeğimiz gibi koruyarak turizmde daha fazla katma değerli ve rekabetçi hale getirmek adına önemli projeler üretiyor ve İlimizi turizmde daha da ileriye taşımak için çalışmalar yapıyoruz.

FUAR (5)

Etkin bir planlama süreci zorunlu! Etkin bir planlama süreci zorunlu!

DEĞER TAŞIYOR

Doğaya saygılı ve doğal varlıklarımızı koruyan yeni nesil turizm konseptiyle Sakarya’mızı, tüm ilçeleri kapsayacak şekilde tematik ve odaklı çalışmalar yaparak doğa ve kültür turizminin yanı sıra; Macera, Spor, Kongre, Agro ve Eko Köyler, Gastronomi, Sağlık Turizmi, Alternatif Turizm, Karavan ve Camping, Kış Turizmi, Glamping ve Tiny House gibi alanlarda dünya ölçeğinde önemli bir merkez yapma konusunda kararlılığını vurguladı.

KUTLUYORUM

Tarihi, doğası, kültürel varlıkları, yaylaları, zümrüt yeşili ormanları, bereketli ovaları, akarsuları, şelaleleri, denizi, gölü, longozu ve misafirperver insanlarıyla dünyanın en nadide şehirlerinden Sakarya’mızın bu fuarda yer almasına ve tanıtılmasına katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. İlimizden ve ülkemizden herkesi Sakarya’mızı daha yakından tanımaları için fuardaki standımıza bekliyoruz” açıklamalarında bulundu.