Sakarya Erzurumlular Derneği tarafından düzenlenen ‘Aşıklar Gecesi’ yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Sakarya Erzurumlular Derneği Başkanı Dursun Murat Ak ve yönetim kurulunun ev sahipliğinde derneğin Maltepe Mahallesi’ndeki binasında yapılan geceye; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Özden, SAÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hayati Yılmaz, AK Parti Arifiye İlçe Başkanı Adnan Akbaş, Erzurumlular Derneği eski Başkanı iş insanı Mükerrem Koç, Sakarya’da bulunan Erzurum Dernekleri Başkan ve yöneticileri ile dernek üyeleri katıldı. 

Sakarya Ortadoğu'nun en büyük turizm fuarında Sakarya Ortadoğu'nun en büyük turizm fuarında

asiklar_gecesine_ygun_ilgi2
Erzurumlu aşıklar Rahim Sağlam, Erol Ergani, Temel Turabi, Baki Gönülal ve Soner Gönülal’ın sahne aldığı gecede, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz da okuduğu şiirle alkış aldı. Aşıkların birbirleriyle atıştığı ve birbirinden güzel türkülerin söylendiği gecede misafirlere yöresel yemeklerden kadayıf dolması ve su böreği ikramı yapıldı. Sakarya’daki kardeşliğe vurgu yapan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, kültürel zenginliklere sahip çıkmaya, gelenekleri yaşatmak için birliktelikle çalışmaya devam edeceklerini belirtti. 
Geceye gösterilen ilgi için teşekkür eden Dernek Başkanı Dursun Murat Ak, “Derneğimizin kültür etkinlikleri kapsamında birlikteliğimizi pekiştirmek için düzenlediğimiz gecemize katılan tüm konuklarımıza teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu’nun derneğimize kazandırmak istediğimiz yeni binamızın imarı için gereken desteği sağlama müjdesi bizi çok sevindirdi.  Milletvekilimiz ve belediye başkanımıza katılımları, her zaman bize gösterdiği ilgi ve desteleri için tüm hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum. Güzel Sakarya’mızda birlikteliğimizi pekiştirmeye ve kültürel zenginliğe katkı sunmaya devam edeceğiz” dedi. 

asiklar_gecesine_ygun_ilgi3

asiklar_gecesine_ygun_ilgi4

asiklar_gecesine_ygun_ilgi5