ADAYLIK SÜRECİ BAŞLIYOR!
AK Parti 7 Ekim'de yaptığı kongrede yerel seçimin startını vermişti. Türkiye 31 Mart 2024 seçimlerine adım adım ilerlerken AK Parti de çalışmalarına hız verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A takımda yer alan kurmaylarına çalışmalarını hızlandırmaları yönünde talimatı verdi ve tüm gözler adaylık başvurularına çevrildi.

7 Ekim'de startı verilen seçim çalışmaları bugün fiili olarak harekete geçecek. Seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz bugün MKYK'da bir sunum yapacak. Taslak takvime göre de Kasım'ın ilk haftasında 81 ilde aday başvuruları alınacak. AK Parti'den belediye başkanı olmak isteyen isimler, il başkanlıklarının ve AK Parti Genel Merkezi'nin yolunu tutacak.

Aday belirlemenin ilk aşaması temayül yoklaması olacak. AK Parti tüm teşkilatına elektronik ortamda 81 ilde kimi aday görmek istersiniz diye soracak. En doğru adayın bulunması sağlanacak.

Çalışan emekliye verilecek ikramiye  TBMM'de kabul edildi! Çalışan emekliye verilecek ikramiye TBMM'de kabul edildi!

BAŞVURULAR GÖRÜŞÜLECEK
AK Parti MKYK toplantısında son şekli verilecek ve düğmeye basılacak. Adayların başvuruları için taslak hazırlandı. Resmi olarak tarihin duyurulması için MKYK toplantısı bekleniyor. Hazırlanan taslak bugün yapılacak toplantının gündeminde olacak.

AK Parti Genel Merkezi'ndeki toplantıda AK Parti'de yerel seçimler için kasım ayı içinde adaylık başvurularının alınması bekleniyor.

SON SÖZ ERDOĞAN'DA
Büyükşehirlerdeki nihai kararsa Başkan Erdoğan'ın başkanlık yaptığı bir komisyon tarafından verilecek. Ardından aday tanıtımına geçilecek. 24 Kasım-31 Ocak tarihlerinde adaylar açıklanmaya başlanacak. Ak Parti yerel seçim beyannamesini de hazırlamaya başladı.

31 Ocak'ta seçim vaatleri, projeler, tutulan sözlerin anlatımı gerçekleştirilecek. Yerel seçimde ittifak yapılmıyor ama işbirliğinin kapısı açık. AK Parti ve MHP heyetleri sürekli görüşüyor olacak.

Görüşmeler sonunda gelinen aşamayı AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, Başkan Erdoğan'a iletecek. Erdoğan ve Bahçeli işbirliğinin son şeklini verecek. Adayları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması bekleniyor.