Programda özel öğrenciler ve öğretmenler tarafından çiçeklerle karşılanan Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, öğrencilerle tek tek ilgilenerek sohbet etti. 

Hava durumu bugün nasıl olacak? Hava durumu bugün nasıl olacak?

Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen açılışa Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, Okul Müdürü Ahmet Göktaş, Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik katıldı.

Cocuklarimiz_icin_tum_imkanlari_seferber_edecegiz (2)
“ÇOCUKLARIMIZIN POTANSİYELLERİNİ KEŞFETMESİ İYİ BİR EĞİTİMLE MÜMKÜNDÜR”
Açılışın ardından değerlendirmelerde bulunan Alemdar, “Çocuklarımızın iyi bir gelecek kurması, kendilerini ve içinde bulundukları toplumu ileriye götürmeleri ancak iyi bir eğitimle mümkündür. Bu noktada çocuklarımızın kendilerini geliştirebilmeleri ve potansiyellerini keşfedebilmeleri için tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz. Burada hepimize büyük iş düşüyor. İnşallah yeni dönemde şehrimizdeki tüm paydaşlarımızla birlikte oturup konuşacağız. Birlikte neler yapabiliriz bu konuda fikir alışverişi yapacağız. Eğer bizlergelecek nesillerimizi en doğru şekilde yönlendirebilirsek, şehrimizin geleceğini de bir o kadar doğru kurabiliriz” dedi.

Cocuklarimiz_icin_tum_imkanlari_seferber_edecegiz (3)
“AİLELERİMİZLE EĞİTİM FARKINDALIĞI OLUŞTURACAĞIZ”
Başkan Adayı Alemdar, eğitimin aileden başladığına dikkat çekerek, “Bir toplumun değerlerini belirleyen en önemli unsur eğitimdir. Tabi bu noktada şunu belirtmek isterim ki, eğitim ailede başlar okulda devam eder ve hayatınız boyunca her zaman sürer gider. Bu evlatlarımız bizim geleceğimiz olacak. Bu noktada ailelerimize de önemli görevler düşüyor. İnşallah yeni dönemde oluşturacağımız eğitim farkındalığıyla hem ailelerimizle hem de çocuklarımızla birlikte olacağız” diye konuştu.