Büyükşehir Belediyesi'nin devraldığı Acarlar Longozu yapılan dokunuşlarla yepyeni bir kimliğe kavuştu. Müjdeli haberi veren Başkan Yüce, “Nasipse bayram sonrası kapılarımızı açıyoruz. Hayırlı olsun" dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi,  İl Ormanı'ndan sonra Türkiye'nin en güzel longozlarından bir tanesi olan Acarlar Longozu'nda da yenileme çalışmalarını tamamladı.  Başkan Ekrem Yüce, tamamlanan mesire alanını son haliyle inceledi, ekiplerden bilgi aldı. Her ayrıntıyı inceleyen Başkan Yüce,  alanın yeni yüzüyle bayram sonrası kapılarını açacağını söyledi.

dogal_cennet_kapilarini_aciyor4

Büyükşehir’in cankurtaranları 15 Haziran’da başlıyor Büyükşehir’in cankurtaranları 15 Haziran’da başlıyor

Tesis binaları, yürüyüş alanı, seyir noktası
Kentin kuzeyinde, Karasu ve Kaynarca ilçesinin tam ortasındaki Acarlar Longozu, Büyükşehir'in yaptığı son dokunuşlarla bambaşka bir görünüme kavuştu. Türkiye'nin tek parça halindeki en büyük longoz ormanı olma özelliğini taşıyan, genişliği 1250 metre ve uzunluğu 7 buçuk kilometre çapındaki longoza yeni tesis alanları kazandırıldı. Oluşumu açısından tipik bir kıyı set gölü olan doğa harikasında ahşap odaklı bir yenileme-inşa yapıldı. Sosyal tesis binaları, yürüyüş alanı imalatı, seyir ve gözlem alanı tamamlandı. Turistlerin gözdesi olan longozda vakit geçirmek artık çok daha keyifli olacak.

dogal_cennet_kapilarini_aciyor3dogal_cennet_kapilarini_aciyor2