MASAYA YATIRILDI
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nin (SUBÜ) mevcut durumu ve planlanan çalışmaları masaya yatırıldı. Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ev sahipliğinde AK Parti Genel Merkez'inde bugün gerçekleşen toplantıda üniversite bünyesindeki fakültelere ilişkin son durum paylaşıldı.

"Sağlıkta, ulaşımda, ticarette, enerjide Sakarya'nın çehresini değiştirdiğimiz gibi eğitimde de elimizi taşın altına koymaktan çekinmiyoruz. Her dönem binlerce öğrenci ve akademisyene ev sahipliği yapan Sakarya'mız, son yıllarda üniversite-sanayi işbirliği, teknolojik alt yapısı ve inovasyon alanındaki yatırımlarıyla bir eğitim kenti olmaya aday." diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, SUBÜ Rektörü Mehmet Sarıbıyık ile daha sık bir araya geleceklerini söyledi.

ETKİN BİR ROL
Yavuz yaptığı açıklamada SUBÜ'nün sanayi ile iş birliği noktasında etkin bir rol üstlendiğinin altını çizerek "Çağı yakalayan, vizyoner, önemli projeler üreten, teknolojik gelişim anlamında birçok başarılı işlere imza atan bir üniversiteye sahip olduğumuz için gururluyuz." ifadesini kullandı.

FOTO

Yavuz sözlerine şöyle devam etti; "Başarı tesadüfle gelmez. Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde SUBÜ öğrencilerimiz, Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) tarafından Samsun’da gerçekleştirilen Dünya Üniversiteler Dövüş Sporları Kupası’nda iki dünya şampiyonluğu kazandı ve 4 branşta 11 madalyanın sahibi oldu. Bu başarıda emeği olan tüm hocalarımızı kutluyorum. Öğrenciyi merkeze alan, her alanda onlara desteğini hissettiren başta Rektörümüz Mehmet Sarıbıyık'ı ve tüm SUBÜ ailesini tebrik ediyorum."

TOPLANTI
AK Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya katılanlar şöyle; Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek ve İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Mehmet Sarıbıyık ile Arifiye İlçe Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve Sapanca İlçe Belediye Başkanı Özcan Özen.