Kaza, Sakarya-Bilecik D-650 karayolu Geyve'nin Karaçam Mahallesi mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Adapazarı istikametinde seyir halinde olan A.G. idaresindeki 06 FT 6699 plakalı toprak yüklü kamyon, sürücüsünün kontrolünden çıkarak devrildi.

D_650yi_kilitleyen_kaza (1)
Devrilen kamyon Adapazarı yönünü tamamen trafiğe kapatırken, içerisinde bulunan toprak da yola savruldu. Durumun haber verilmesi üzerine bölgeye itfaiye, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi.

D_650yi_kilitleyen_kaza (3)
SIKIŞTIĞI YERDEN SİGARA YAKARAK ÇIKTI
Kapanan istikamette kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Bölgeye ulaşan itfaiye ekiplerince araç içerisinde sıkışan sürücü için çalışma başlatıldı. Yaralı şekilde kurtarılan sürücünün kamyonun kabin kısmından sigarasını yakarak çıkması ise dikkatlerden kaçmazken, yaralı sürücü hastaneye sevk edildi.

D_650yi_kilitleyen_kaza (4)
TRAFİK TEK ŞERİTTEN SAĞLANDI
Öte yandan, Adapazarı istikametini kapatan aracın kaldırılması ve yola savrulan toprakların temizlenebilmesi için bölgede çalışma sürüyor. Yolda oluşan uzun araç kuyrukları da dron ile havadan görüntülendi. Çalışmaların devam ettiği yolda, trafiğin açılması için araçlar tek şerit üzerinden karşı yola yönlendirildi. Kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.

D_650yi_kilitleyen_kaza (2)