Programın ana konusu, zam furyasıydı. Son zamanlarda her gün her şeye zam geldiğine dikkat çeken programcılar, Ramazan pidesinin fiyatının artmasına da tepki gösterdi. 

Mustafa Gümüşel ile Neşat Sazoğlu, Ramazan pidesinin 330 gramının 6 TL, 500 gramının 9 TL ve 660 gramının da 12 TL’den satılacağını belirterek, fiyatın yüksek olduğunu söyledi. İnsanların alım gücünün iyice düştüğünü söyleyen programcılar, ‘Ramazan pidesini bile parası olan alsın’ diyerek vatandaşın ekonomik olarak büyük sıkıntı içinde olduğunu belirtti.

Programda, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin toplu taşıma araçlarının hat bedellerinde yüzde 50 indirim yapmasının olumlu olduğunu belirten Gümüşel ve Sazoğlu, ancak hat ücretinin indirilmesinin vatandaşa yansımadığını belirterek, şoför esnafının hala ulaşıma zam beklentisi içinde olduğunu dile getirdi.

"TOPLU TAŞIMAYI ÖZENDİRMESİ GEREKİYOR"
Programcılar ayrıca, Büyükşehir Belediyesinin toplu taşımaya özendirmesi gerektiğini söyleyerek, “Akaryakıta gelen zamlardan sonra belediyelerin topluma taşımayı özendirmesi gerekiyor. Bu konuda Sakarya Büyükşehir Belediyesine büyük görev düşüyor” dediler.

"BÜYÜK BİR BAŞARI"
Programda son olarak Türkiye’nin ev sahipliğinde, Rusya ile Ukrayna’nın İstanbul’da yaptığı görüşmeler konuşuldu. Görüşmelerin İstanbul’da yapılmasının önemine dikkat çeken Gümüşel ve Sazoğlu, “Bir çok ülke Türkiye’yi kıskanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan büyük bir başarıya imza attı” diye görüş belirttiler.