Medyadetay.com Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Gümüşel ile köşe yazarı Neşat Sazoğlu, Detay Siyaset’te gündemi değerlendirmeye devam ediyor. Programın bu haftaki bölümünde Gümüşel ile Sazoğlu, devam eden Rusya-Ukrayna Savaşı, akaryakıt zamları ile stokçularla mücadele konularını işledi.

Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili olarak Antalya’da yapılacak toplantıda bir yol haritasının çıkacağına inandıklarını söyleyen gazeteciler, bu savaşın olumsuz etkilerinin tüm Türkiye’yi etkilediğini ifade ettiler. Gümüşel ve Sazoğlu, özellikle akaryakıta hergün zam yapılan zamların Rusya’ya yaradığını belirtti. Sazoğlu, “Bu işin kazanını Rusya, kaybedeni ise Avrupa olacak” dedi.

Akdeniz’de bulunan doğalgazın kullanılama sunulmasıyla önemli bir rahatlama yaşanacağını belirten Gümüşel ve Sazoğlu, ancak bunun hemen hayata geçirilmesinin mümkün olmadığına da dikkat çekti.

Akaryakıtta fiyatların hükümet tarafından süspanse edildiğini belirten Gümüşel ile Sazoğlu, bu durumun da geçici olduğunu, biraz daha sabır gösterilmesi gerektiğini dile getirdiler.

detay_siyaset3
Gümüşel ve Sazoğlu programın son bölümünde ise stokçularla mücadele konusunu konuştu. Gazeteciler, Sakarya’da ki denetimlerde stokçu tespit edilmediğini ancak fahiş fiyat koyarak karaborsacılık yapıldığını, temel gıda maddelerinde etiketlerin çok yüksek olduğunu belirterek,  bu konuda vatandaşın gördüğünü zabıtanın ve diğer yetkililerin neden görmediğini merak ettiklerini söylediler.