Sakarya Büyükşehir Belediyesi, tüm imkânlarıyla deprem bölgesinde hayatların kurtarılması için canla, başla çalışıyor. Büyükşehir İtfaiyesi ve Büyükşehir Arama Kurtarma ekiplerinden oluşan toplamda 74 kişilik uzman ekip, bazı enkazlarda 20 saate kadar süren çalışmalarda nefes bile almadan çaba gösteriyor.
sakarya_arama_kurtarma2

Sevinç gözyaşları
Türkiye'nin dört bir yanından arama kurtarma ekipleri, belediyeler ve gönüllülerle omuz omuza veren Sakarya'nın ekibi bir gecede, enkazdan iki can daha kurtardı.  Depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ın merkezinde iki farklı enkazda ses alan ekipler, genç yaşta iki kişiyi saatler süren çalışmalar sonucunda kurtardı. Zelzelenin 88'inci saatinde 4 katlı binanın alt katına kadar inen ekipler Yunus Akgül isimli genci büyük mücadeleler sonucu canlı çıkarmayı başardı. Bu anlarda bölgede sevinç gözyaşları ve hüzünle karışık bir tebessüm oluştu. İkinci güzel haber ise 96'ncı saatte geldi.
sakarya_arama_kurtarma3

Ekipler, yine kent merkezindeki bir enkazdan 'Buradayım' diye seslenen Alper Saçma isimli 26 yaşındaki gence ulaşarak molozların arasından çıkarıp 'hayata' bağladı. Her iki genç de 112 ekiplerince tedavi altına alınmak üzere hastaneye sevk edilirken bu iki olay, bölgede canları pahasına enkaza giren tüm uzman ve gönüllü ekiplere motivasyon kaynağı oldu.  

sakarya_arama_kurtarma4

sakarya_arama_kurtarma5

sakarya_arama_kurtarma6