Olay, geçtiğimiz günlerde saat 04.30 sıralarında Karasu ilçesi Yalı Mahallesi Barış Caddesi üzerinde bulunan bir pansiyonun önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Nazım Yavuzyiğit isimli kişi cadde üzerine park ettiği otomobilinin kapı ve camını açık unuttu.

Otomobilden_hirsizlik_yaparken_kornaya_basti (1)
Camı açık unutulan park halindeki otomobili gören bir şüpheli ise aracın camından içeriye girdi. Bu esnada yanlışlıkla otomobilin kornasına basan şüpheliyi fark eden komşular durumu hemen Yavuzyiğit’e bildirdi. Panikleyen şüpheli araçta bulunan 22 TL’yi alarak kayıplara karıştı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri ise konu ile ilgili inceleme başlattı.

Otomobilden_hirsizlik_yaparken_kornaya_basti (3)
AÇIK KAPIDAN DEĞİL CAMDAN GİRMİŞ!
Olay anlatan araç sahibi Nazım Yavuzyiğit, “Uyuyordum ve gece saat 04.30 sıralarında komşum aracın kornasının çaldığını duymuş. Aracın içerisine baktığında başka bir kişiyi görmüş. Adama, ‘Kimsin, ne yapıyorsun orada?’ diye sormuş ve adam da, ‘Yok bir şey’ diyerek kaçıp gitmiş. Arkadaş da hemen sonra arabaya hırsız girdiğini söyleyerek beni uyandırdı. Polisler gelip incelemelerde bulundular. Aracın içerisinden 22 TL para almış. Arabanın kapısı ve camı açık. Kapıyı açmıyor, camdan içeri girmeye çalışıyor” diye konuştu.

Otomobilden_hirsizlik_yaparken_kornaya_basti (2)
Öte yandan yaşanan hırsızlık ise güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi.