Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ait şehir içi yolcu taşıyan otobüste, belediye personeli ve vatandaşların dayanışması ile bir insanın hayatı kurtuldu.

Kalbi_duran_hastayi_hastaneye_yetistirdi5
Otobüs, kent merkezindeki Donatım mevkiinde seyir halindeyken 60 yaşındaki Hakkı Kösedağ kalp krizi geçirdi. Hastanın titrediğini fark eden diğer yolcular durumu hemen araç şoförüne bildirdi. Aracı yavaşlatan otobüs şoförü Recep Dağdelen, hastanın durumunun acil olduğunu fark edince güzergâhını hastane acil servisine çevirdi. 

Kalbi_duran_hastayi_hastaneye_yetistirdi2
Kalbi duran hastayı son anda yetiştirdi
Diğer sürücülerden öncelik isteyen belediye personeli, aracı dakikalar içinde Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne götürdü. Vatandaşların ilk müdahaleyi otobüste yaptığı Kösedağ'a doktorlar tarafından hemen müdahale edildi. Hastaneye geldiğinde kalbinin durduğu belirlenen yolcu, doktorların çabasıyla tekrar hayata döndürüldü.

Kalbi_duran_hastayi_hastaneye_yetistirdi6
Öte yandan otobüste yaşanan anlar ise araç kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde vatandaşların panik anları, sürücü Recep Dağdelen'in kornaya basarak sürücülerden öncelik istemesi ve acil servisteki müdahale yer aldı. 

Kalbi_duran_hastayi_hastaneye_yetistirdi4
“Önceliğimiz insan sağlığı ve vatandaşın huzurudur”
Konu ile ilgili Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Kurum olarak personelimize her şeyden önce insan sağlığının önemli olduğunu ve bu hassasiyetle çalışmaları gerektiğini her durumda bildiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler için devam eden tüm işler, bir vatandaşımızın ihtiyacı halinde değişir. Hemşerilerimizin sağlığı ve huzuru için gece gündüz demeden çalışan personellerimizden Recep Dağdelen, araçta kalp krizi geçiren hasta için seferber olup, bir canın kurtulmasını sağladı. Herkes için örnek teşkil eden, bizleri duygulandıran ve onurlandıran bu davranıştan dolayı kendisine teşekkür ediyoruz” denildi.

Kalbi_duran_hastayi_hastaneye_yetistirdi3