Sakarya Büyükşehir Belediyesi, ulaşımda vatandaşlara konforlu bir hizmet sunabilmek için yeni uygulamalar ve projeler devreye alıyor. Adapazarı şehir merkezinde toplu taşımanın merkezi konumunda olan Adapazarı Gar Meydanı’nda 4 yıl önce durak yeri değiştirilen minibüsler, tren garının yanında hizmet veriyordu. Minibüsçü esnası ve vatandaşlar hatların bir bölümünün eski yerine alınması için Büyükşehir Belediyesi’ne talepte bulundu.

minibusler_yeniden_gar_meydanina_alindi5
Konuyu inceleyen Başkan Ekrem Yüce, konumla ve yoğunlukla ilgili yapılan araştırmalardan sonra araçların bir bölümünün geri alınması için talimat verdi. Meydanda yeniden bir durak düzeni kuruldu ve farklı güzergâhlara yolcu taşıyan 4 hattın araçları yeniden bu noktaya alındı.

minibusler_yeniden_gar_meydanina_alindi4
Evlerine ve iş yerlerine ulaşmak için toplu taşımayı kullanan vatandaşlar, minibüslerin yeniden meydanın hemen sınırına alınmasından büyük memnuniyet duyarken, bu karar için Başkan Yüce ve ekibine teşekkür etti.

minibusler_yeniden_gar_meydanina_alindi2
"Hem esnaf, hem de vatandaş memnun"
Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Ali Bektaş ve minibüs şoförleri ile durak çalışanları teşekkür için Başkan Yüce’yi makamında ziyaret etti. Başkan Bektaş, “Alınan bu karar vatandaşı ve aynı ölçüde esnafımızı mutlu etti. Maddi, manevi her açıdan durağımıza geri kavuşmuş olmamız bizleri mutlu etti. Emeği geçen başta başkan bey olmak üzere Büyükşehir ekibine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Heyet, Başkan Yüce’ye çiçek takdim ederek minnet duygularını ifade etti. 

minibusler_yeniden_gar_meydanina_alindi6
Şoför esnafından teşekkür
Şoförlerin haklı taleplerinde Büyükşehir’in her zaman yanlarında olduğunu belirten Ali Bektaş, “Bizler vatandaşa kaliteli ve güvenli hizmet için sabahtan akşama kadar direksiyon başında olan kişileriz. Yolcularımızı en iyi şekilde taşımak en büyük gayemiz. Gar Meydanı yanındaki durağımıza uzun bir aradan sonra kavuşmak hem bizlerin hem de yolcularımızın yüzünü güldürdü. Yeni yerimiz sayesinde artık müşterilerimizin yürüme mesafesi de kısaldı. Bu uygulama sayesinde bölgenin trafik sıkışıklığı da engellenmiş oldu. Bizler Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin şehir için vatandaş için gündüz gece demeden yürüttüğü çalışmalara şahidiz. Kendisi vatandaşa ve şehre kaliteli hizmet için mücadele eden her esnafın yanında olduğu gibi bizlerinde yanında olarak haklı talebimizi uygulamaya koydu. Bu nedenle şoför camiası ve şahsım adına kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

minibusler_yeniden_gar_meydanina_alindi1
Konforlu ve geniş ulaşım ağı
Halka hizmet için doğru şekilde mücadele eden herkesin yanında olduğunu bir kez daha belirten Başkan Yüce, “Ben her zaman söylediğim gibi bu milletin hizmetkârıyım. Sizler nasıl ki müşterileriniz için sabahtan akşama kadar direksiyon başındaysanız ben 7 gün 24 saat boyunca vatandaşa hizmet için işimin başındayım. Kimi zaman sokaklarda ve caddelerde, kimi zaman proje alanlarında, kimi zaman ise şehir dışında ama her zaman hizmet aşkıyla işimin başındayım. Bu şekilde düşünerek vatandaşa hizmet için mücadele eden, iş yapan herkesin yanındayım. Bugün şoför esnafı ve yolcuları için hayata geçirdiğimiz uygulamada da bu düşünceyle hareket ettik. Bölgede hem esnaftan hem de vatandaşlarımızdan yoğun bir talep vardı. Bu talepleri inceleyip detaylarıyla birlikte araştırdıktan sonra haklılığına karar verdik ve uygulamaya koyduk. Biz haklı olan taleplerin yanındayız. Sakarya’nın her geçen gün genişleyen ulaşım ağını daha güvenli ve konforlu hale getirmek için yeni çalışmalarımızı da yakında zamanda hayata geçireceğiz. Yeni durağınız sizlere ve müşterilerinize hayırlı olsun” dedi.

minibusler_yeniden_gar_meydanina_alindi3