Akyazı Batakköy Mahallesi'nde Erdem Özdemir işe gitmeyince arkadaşları kardeşini arayarak durumu bildirmiş, eve giden kardeş ise ağabeyi Erdem Özdemir’i başından vurulmuş olarak bulmuştu.

kardaki_ayak_izinden_yakalandilar3
İşlenen cinayetin ardından harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ve Akyazı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin kapsamlı çalışması sonrasında, olayın olduğu e vile yanındaki evde hırsızlık olduğu belirlendi. Kar üzerindeki ayakkabı izleri ve güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen ekipler, şüphelilerin kimliklerini kısa sürede belirledi. Ekipler, şüphelilerden Ö.K’yi (39) Adapazarı’nda kıskıvrak yakaladı. Operasyonda suç aleti silah ve maktüle ait çalıntı malzemeler de ele geçirildi. Cinayet zanlısı çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, silahı temin ettiği belirlenen diğer şüpheli Ş.İ.Ö de (48) kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. Şahıs hakkında yasal işlem yapıldı.

kardaki_ayak_izinden_yakalandilar4

Gözyaşları içinde toprağa verildi
Öte yandan, evine hırsızlık için şahıslar tarafından öldürülen Erdem Özdemir de son yolculuğuna gözyaşları arasında uğurlandı. Özdemir'in Adli Tıp'tan ailesi tarafından teslim alınan cenazesi Akyazı Batakköy Mahallesi Merkez Camii'nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

kardaki_ayak_izinden_yakalandilar5

kardaki_ayak_izinden_yakalandilar6