Olay, Adapazarı Eski Kazım Paşa Caddesindeki bir sitede meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Hanife Tekin'in ilk bisikleti, Ramazan ayının ilk günü iftar saatinde kimliği belirsiz 3 şüpheli tarafından çalındı. İşe gitmek için evden çıktığında bisikletinin çalındığını fark eden Tekin, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, sitenin güvenlik kameralarını inceleyerek çalışma başlattı.

iftar_saatini_firsat_bildiler3
Ramazan ayının ilk iftarının yapıldığı saatleri fırsat bilen 3 şüphelinin bisikleti çalma anları ise güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, bisikletin içeride olduğunu gören hırsızlardan ikisinin binanın içerisine girmesi, daha sonra bir hırsızın kırılan kilidi cebine koyması ve hiçbir şey olmamış gibi bisikletle birlikte gitmesi yer alıyor.

"Tüm siteyi gezmişler”
Bisikleti çalınan Hanife Tekin, "Ramazan’ın ilk günü iftardan 1 saat önce markete gidip geldim, bisikletim yerindeydi ve bıraktığım şekilde kilitliydi. En son 4 Nisan Pazartesi günü sabah işe giderken bisikletime baktığımda yerinde değildi. Sonrasında site yönetimine müracaat ettim ve karakola başvurarak ifade verdim. Polis ekipleri kamera görüntülerini inceledi. Görüntülerde 3 şahsın siteyi dolandığını ve bütün blokları gezdiğini gördük.  

iftar_saatini_firsat_bildiler4

“O benim çocukluk hayalim, ilk bisikletimdi"
Bisikletinin maddiyattan çok manevi değerinin olduğunu söyleyen Tekin, "O benim çocukluk hayalim, ilk bisikletimdi. İşe gidip gelmek için aldım ben onu. Daha sonra o bende bir tutkuya dönüştü. Biraz daha yarı profesyonel binmeye çalışıyorum. Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneğine üyeyim. Orada insanları bisiklete binmeyi teşvik etmeye çalışıyoruz, daha temiz çevre için ve sağlık açısından. Biz bu yönde çaba sarf ederken, insanların bu tarz hareketleri maalesef kötü etki bırakıyor. Ben o bisikleti kendimden fedakarlık ederek aldım. Ama insanlar böyle gelip 2 dakikanın içerisinde rahatlıkla bütün hayalinizi alıp götürebiliyorlar. Benim çocukluk hayalimi 2 dakikanın içerisinde çalıp gittiler maalesef. Onlar kendilerince makul bir fiyata satacaklar belki ama maddiyatından ziyade benim için manevi değeri de vardı" diye konuştu. Hanife Tekin, hırsızların bir an önce yakalanmasını istedi.

iftar_saatini_firsat_bildiler5

iftar_saatini_firsat_bildiler8iftar_saatini_firsat_bildiler6iftar_saatini_firsat_bildiler7