Geçtiğimiz hafta, bazı zincir marketlerin fiyat indirimine gidecekleriyle ilgili açıklamalarını konuşan Mustafa Gümüşel ile Neşat Sazoğlu, söz konusu indirimlerin fiyatlara yansımadığını söyledi.

Enflasyonla birlikte fiyatların zaten arttığına dikkat çeken Gümüşel ile Sazoğlu, büyük bir düşüş beklenmesinin de doğru olmadığını ifade etti.
Belli bir noktada fiyatların sabit tutulması gerektiğini söyleyen programcılar, ürünün ederinden çok fazla etiketlenmesiyle fahiş fiyatların ortaya çıktığını, asıl bununla mücadele edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Hükümetin KDV indirimi yaptığı ancak bunun vatandaşa yansımadığının belirtildiği programda, vatandaşın alım gücünün mutlaka yükseltilmesi, ancak fiyatların da çok fazla artırılmaması gerektiği kaydedildi.

Özellikle konut fiyatlarında fahiş fiyat artışı yaşandığına dikkat çeken Gümüşel ile Sazoğlu, bu şartlarda konut satılmasının çok zor olduğunu, satış olmayacağı için de fiyatların ileriki günlerde düşmesinin beklendiğini söyledi.

Yaşanan ekonomik sıkıntıların sadece Türkiye ile alakalı olmadığını ifade eden Gümüşel ile Sazoğlu, stokçuluk yapanların da ahlaksızca davrandığını, enflasyon ve ekonomik sıkıntıyla mücadelede her kesimin elini taşın altına koyması gerektiğini ifade etti.