Gümüşel ve Sazoğlu programın ilk okunusu olarak, CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tehdit ettiği sözleri konuştu. Engin Özkoç’un çirkef siyaset yaptığı, konuşmaları ve tavırlarıyla Sakarya’ya yakışmadığı dile getirildi. CHP Sakarya tabanının da Özkoç’tan rahatsızlık duyduğu ifade edildi.

Özellikle son günlerde Sakarya’da da artan, yabancı uyruklular arasındaki kavgalara da değinilen programda, bazı kavgaların provakatörler tarafından çıkarıldığı ileri sürüldü. Gençlerin sosyal medya üzerinden örgütlendiği ve bu tür olayların yaşanmasına zemin hazırlandığı belirtilerek, dikkatli olunması gerektiğine dikkat çekildi.

Programın sonunda ise 1 Ocak'tan itibaren geçerli olan elektrik tarifelerinin aralık faturalarına yansıtıldığı iddiaları üzerine Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) inceleme başlatması değerlendirildi. Mustafa Gümüşel ve Neşat Sazoğlu, EPDK’nın kararın yerinde olduğunu belirterek, aynı incelemenin AGDAŞ için de yapılması gerektiğine dikkat çekildi.