Medyadetay.com Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Gümüşel ile köşe yazarı Neşat Sazoğlu’nun güncel konuları konuştuğu programın konu başlıkları ise kar yağışı, İstanbul’da yaşanan rezalet, Sedef Kabaş’ın Cumhurbaşkanına hakaret etmesi ile bir türlü düşmeyen fiyatlardı.

Programda, son bir haftadır ülkede etkili olan kar yağışının tam bir kabusa dönüştüğü İstanbul’da, Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun krizi yönetmekte yetersiz kaldığı belirtildi. Mustafa Gümüşel ve Neşat Sazoğlu, elindeki imkanlara rağmen İmamoğlu’nun karla mücadeleyi iyi yönetemediği, İstanbul halkını perişan ettiğini söyledi.

İki programcı da Sakarya’da ki belediye başkanlarına teşekkür ederek, hem büyükşehir, hem de ilçe belediyelerin, vatandaşın mağdur olmaması için tüm imkanları seferber ettiğini dile getirdiler.

Cumhurbaşkanına hakaret eden sözde gazeteci Sedef Kabaş’ın da konuşulduğu programda, hiçbir ülkede böyle bir duruma müsaade edilmeyeceğini kaydeden Gümüşel ve Sazoğlu, bunun basın özgürlüğü ya da demokrasi ile alakası olmadığını belirttiler. CHP’nin meclise getirmek istediği “Cumhurbaşkanına hakaretin suç olmaktan çıkarılmasıyla” ilgili kanun teklifiyle alakalı olarak da, söz konusu teklifin tüm cumhurbaşkanlarını kapsaması gerektiği ifade edildi.

Programın sonunda ise, zincir marketlerde bir türlü düşmeyen fiyatlar konuşuldu. Fiyatların düşmek yerine ufak ufak arttığına dikkat çekilirken, bu konuda denetimlerin yetersiz kaldığı belirtildi.