Olay, Adapazarı Figen Sakallıoğlu Hızırtepe Aile Sağlığı Merkezinde meydana geldi. Aile hekimi Metin Kurşunoğlu, Hastalık Yönetimi Platformu çerçevesinde hastası A.K.’yi kontrol için merkeze çağırdı. İddiaya göre, doktorun yanına giren A.K. hiçbir tartışma yaşanmamasına rağmen bir anda ‘sen beni taciz, rahatsız ediyorsun’ diyerek Kurşunoğlu’nu yumruklamaya başladı. Saldırgan olay yerinden kaçarken, başından yaralanan ve burnunda kırık olduğu öğrenilen doktor baygınlık geçirdi.
Sağlık merkezine sevk edilen 112 ekiplerince Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan doktor Kurşunoğlu tedavi altına alındı. Kontrole çağırdığı hastası tarafından darp edilen doktor Metin Kurşunoğlu, “Kontrole çağırdığım hastaydı. ‘Sen beni taciz ediyorsun, rahatsız ediyorsun’ dedi ve yumruklamaya başladı. Alnım açıldı, burnumda kırık var. Sağlıkta şiddet maalesef yaygın ve bugün de geldi bizi buldu” dedi.

ddarp_edilen_doktor_yasadiklarini_anlatti2
Saldırıya uğrayan Kurşunoğlu’nun, kendisi de doktor olan babası  Muzaffer Kurşunoğlu da yaşananlara tepki gösterdi. “Ben bu devlete 50 sene doktor olarak hizmet ettim” diyen Muzaffer Kurşunoğlu, “Oğlum da doktor. Ben bu hastaneden emekliyim. Hastaların içerisinde bu tür psikopatlar çıkabiliyor. Cezalar çok hafif. Bunu 100 hastadan bir tanesi yapıyor ama o eğer hak ettiği cezayı almıyorsa, örnek teşkil ediyor ve önü açılıyor” diye konuştu.
Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkan Abdullah Sönmez de, saldırıyı kınadıklarını söyledi. Sönmez, Mart ayında  31 sağlık çalışanına şiddet uygulandığını, 38 sağlık çalışanının da mağdur olduğunu ifade etti.

ddarp_edilen_doktor_yasadiklarini_anlatti5ddarp_edilen_doktor_yasadiklarini_anlatti4ddarp_edilen_doktor_yasadiklarini_anlatti3