Kaza, sabah saatlerinde Hendek ilçesi Çakallık Mahallesi mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İstanbul istikametinde ilerlemekte olan ve bebek bezi ile ıslak mendil taşıdığı öğrenilen Musab Bişi idaresindeki 47 DB 064 plakalı tır, 34 EEV 650 plakalı tıra arkadan çarptı. Çarpışmanın etkisiyle Bişi’nin kullandığı tır alev alırken, durumun haber verilmesi üzerine bölgeye itfaiye, sağlık, polis ve jandarma ekipleri sevk edildi.

tem_anadolu_otoyolu_feci_kaza (1)
Bölgeye gelen itfaiye ekiplerince tırda çıkan yangın kontrol altına alınarak söndürülürken, alevlere teslim olan ve geriye demir yığınları kalan tırın sürücüsünün ise olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi.

tem_anadolu_otoyolu_feci_kaza (4)
Hayatını kaybeden tır sürücüsünün cansız bedeni ise ekiplerin yaklaşık 2 saat süren zorlu çalışması neticesinde bulunduğu yerden çıkarıldı.

tem_anadolu_otoyolu_feci_kaza (2)
Öte yandan kaza sebebiyle İstanbul istikametinde trafik durma noktasına gelirken, kazaya karışan tırların olay yerinden kaldırılmasının ardından yaklaşık 3 buçuk saat sonra trafik normal seyrine döndü.

tem_anadolu_otoyolu_feci_kaza (3)

. Ekiplerin müdahalesiyle kontrol altına alınan yangının ardından polis ve jandarma ekipleri uzun araç kuyruklarının oluştuğu bölgede trafiği kontrollü şekilde tek şerit üzerinden sağlıyor. Meydana gelen kaza sonrasında İstanbul istikametinde oluşan uzun araç kuyrukları ve kazanın dehşeti havadan da görüntülendi.