Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehir sınırları içinde yardıma ihtiyaç duyan her bir vatandaşın yardımına koşuyor. Sosyal Hizmetler Şubesi ve YADEM personeli sahada kimsesizlere, ihtiyaç sahiplerine ve yaşlılara el uzatıyor. Birim içinde kurulan ekiplerle kentin merkezi ve tüm ilçelerinde günün belirli saatlerinde yardım ve destek turu yapan Büyükşehir, bugün bir ailenin daha yardımına koştu.

Buyuksehir_alman_ailenin_yaninda_oldu1
DÜNYA TURUNA ÇIKMIŞLARDI
Almanya’dan askeri karavan tipi araçla dünya turuna çıkan Hagen, eşi ve 3 çocuğu bir süre önce Türkiye’ye giriş yaptı. Sakarya sınırlarına yakın bir noktada ailenin annesi rahatsızlanınca aile, sağlık kuruluşuna ulaşmak için ilimize geldi. Yardıma ihtiyaç olduğu konusunda bilgi edinen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kısa süre içinde ailenin yanına ulaştı. Rahatsızlanan kadına ve aileye tedavi sürecinde refakat eden ekipler, yemek ikramında bulundu. 

Buyuksehir_alman_ailenin_yaninda_oldu2
YANLARINDA BÜYÜKŞEHİR VARDI
Personel, misafirlere Ramazan ayından, paylaşmaktan ve bu ayda kardeşliğin ön plana çıktığından bahsetti. Ailenin babası Hagen misafirperverlik karşısında memnuniyetini ifade ederken, “Bizleri sıcak bir yaklaşımla karşıladınız, her şey harikaydı. Sakarya’nın insanı ve yöneticileri çok misafirperver, gerçekten mutlu olduk. Bugünü burada geçireceğiz, sohbet etme imkânımız olacaktır. Özellikle belediyeye çok teşekkür ederiz” diye konuştu. 

Buyuksehir_alman_ailenin_yaninda_oldu3
“SAKARYA'YI ÇOK SEVDİLER”
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise, “Misafirlerimizi en iyi şekilde karşılamaya çalıştık. Bu şehir sınırlarında yardıma ihtiyaç duyan her bir canın yanında Büyükşehir’imiz var. Paylaşmanın, kardeşliğin ve insanlığın ön plana çıktığı mübarek Ramazan ayında ağırladığımız aile Sakarya’yı çok sevdi. Kendilerini yarın dünya turuna devam etmeleri için uğurlayacağız” denildi. 

Buyuksehir_alman_ailenin_yaninda_oldu4