İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bin 500 polisin katılımıyla operasyona start verdi.

6_ile_buyuk_uyusturucu_operasyonu5
Bursa ve İnegöl merkezli İstanbul, Kocaeli, Eskişehir, Yalova, Siirt ve Sakarya'da uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda önceden tespit edilen adreslere eş zamanlı baskın yapıldı.

6_ile_buyuk_uyusturucu_operasyonu4
Kapılar koçbaşı ile kırılıp şüphelilerin ikametleri tek tek aranırken, operasyonlara narkotik köpekleride destek verdi.

6_ile_buyuk_uyusturucu_operasyonu6
Termal drone destekli operasyonda şüphelilerin ev, iş yeri ve otomobillerinde yapılan aramalarda 223 kilogram sentetik kannabinoid, 10 kilo esrar, 500 gram metamfetamin, 9 bin adet ecstasy hap, 3 bin 400 adet uyuşturucu ve uyarıcı madde ihtiva eden yeşil reçeteye tabi hap, 20 gram kokain, 12 adet ruhsatsız tabanca ve 268 adet fişek, 1 adet hassas terazi ve 4 adet ruhsatsız tüfek ele geçirilirdi.

6_ile_buyuk_uyusturucu_operasyonu2
Öte yandan uyuşturucu madde ticareti suçundan kaynaklanan mal varlığı olduğu değerlendirilen 500 bin lira değerindeki ziynet eşyası ve nakit para, 14 adet ev, 12 adet araba ve 3 adet arsaya Türkiye'de ilk defa aynı anda el konuldu.

6_ile_buyuk_uyusturucu_operasyonu3
Operasyonlarda esnasında yakalanan 82 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

6_ile_buyuk_uyusturucu_operasyonu1
Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 63’ü çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 19 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

6_ile_buyuk_uyusturucu_operasyonu