Aralarında Sakarya'nın da bulunduğu 6 ilde bin 500 polisin katılımıyla gerçekleştirilen dev uyuşturucu operasyonunda 82 kişi gözaltına alındı.

İnegöl Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri bin 500 polisin katılımıyla operasyona start verdi.

6_ile_buyuk_uyusturucu_operasyonu5
Bursa ve İnegöl merkezli İstanbul, Kocaeli, Eskişehir, Yalova, Siirt ve Sakarya'da uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda önceden tespit edilen adreslere eş zamanlı baskın yapıldı.

6_ile_buyuk_uyusturucu_operasyonu4
Kapılar koçbaşı ile kırılıp şüphelilerin ikametleri tek tek aranırken, operasyonlara narkotik köpekleride destek verdi.

6_ile_buyuk_uyusturucu_operasyonu6
Termal drone destekli operasyonda şüphelilerin ev, iş yeri ve otomobillerinde yapılan aramalarda 223 kilogram sentetik kannabinoid, 10 kilo esrar, 500 gram metamfetamin, 9 bin adet ecstasy hap, 3 bin 400 adet uyuşturucu ve uyarıcı madde ihtiva eden yeşil reçeteye tabi hap, 20 gram kokain, 12 adet ruhsatsız tabanca ve 268 adet fişek, 1 adet hassas terazi ve 4 adet ruhsatsız tüfek ele geçirilirdi.

6_ile_buyuk_uyusturucu_operasyonu2
Öte yandan uyuşturucu madde ticareti suçundan kaynaklanan mal varlığı olduğu değerlendirilen 500 bin lira değerindeki ziynet eşyası ve nakit para, 14 adet ev, 12 adet araba ve 3 adet arsaya Türkiye'de ilk defa aynı anda el konuldu.

6_ile_buyuk_uyusturucu_operasyonu3
Operasyonlarda esnasında yakalanan 82 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

6_ile_buyuk_uyusturucu_operasyonu1
Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 63’ü çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 19 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

6_ile_buyuk_uyusturucu_operasyonu