ADAY ADAYI OLDU
Sakarya Büyükşehir Belediyesinde Ulaşım Daire Başkanlığı ve Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra sırası ile Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü, İSKİ Genel Müdürü olarak ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü olarak görev yapan Fatih Turan, AK Parti’den Serdivan Belediye Başkanı Aday Adayı oldu. Turan, aday adaylık evraklarını AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken’e teslim etti. Turan’ın başvurusu esnasında Serdivan Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı Coşkun Koşubaşı, Yerel Yönetimler Başkanı Adnan Özmert, Serdivan Belediye Meclis Üyesi Adnan Pala ve  İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Düman da yer aldı.
fatih_turan2

AK Parti'de aday belirleme süreci AK Parti'de aday belirleme süreci

BAŞVURUYU ERKEN ALDI
Turan’ın başvurusunda kendisine aday adaylık sürecinin hayırlı olmasını temenni eden AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Burak Erken, “Sayın Fatih Turan’ın başvurusunu ilçe teşkilatı olarak aldık. Kendisine bu süreçte hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum” dedi. Turan ise Erken’e güzel dilekleri için teşekkür ederek aday adayı olarak çıktığı bu yolda amacının Serdivan’a hizmet etmek olduğunu söyledi. Turan başvurusunun ardından ilçe başkanı Burak Erken’e Teknofest montu hediye ederek birlikte Teknofest pozu da verdi. 

SERDİVAN İÇİN CANLA BAŞLA
Turan, “Uzun yıllardır devletimizin çeşitli kademelerinde görev aldıktan sonra Serdivan İlçemizden Belediye Başkanlığına talip olmak için partimizden aday adayı olmak nasip oldu. Serdivan Sakarya’nın gelişme bakımından geleceği en parlak ilçelerinin başında geliyor. İçinde bulunduğu potansiyel ve enerji ile Serdivan’da hizmet etmek bizler için büyük bir onur olacaktır. İlçe Teşkilatımızın yerel yönetimlerimizle uyumu ve başarısını bu süreçte yakinen gördüm ve kendilerini tebrik ediyorum. Partimiz bizlere ne görev verirse versin 2024 yerel seçimlerinde Serdivan için canla başla çalışacağız” dedi. 

AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ
Turan ayrıca şunları kaydetti: “14 ve 28 Mayıs’ta ülkemiz için çok önemli iki seçimi geride bıraktık. Hamdolsun milletimiz Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a desteklerini göstererek istikrardan yana irade gösterdi. Bizlerde yerelde Sayın Cumhurbaşkanımızın bizlere gösterdiği ilkelerin öncülüğünde en yüksek başarı için çalışacağız. Sakarya’da AK Parti belediyeciliğinin güzide çalışmalarını, Türkiye Yüzyılında Serdivan’ımızda tüm parti unsurlarımızla birlikte hayata geçireceğiz. Aday adaylık sürecimizde partimiz kimi aday gösterirse göstersin sonuna kadar arkasındayız. Bu davada kişiler yoktur. Bizler de bu inanç ve azimle Serdivan için yola çıkarken hayallerimiz ve hedeflerimizle ilçemize hizmet etmenin heyecanını yaşamak istiyoruz.”