Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Kapalı Spor Salonunda 22-24 Nisan tarihleri arasında düzenlenen sergide öğrenciler, projelerini tanıtma ve jüri karşısında sunumlarını yapma fırsatını yakaladılar.
Tubitak Sakarya2
28 PROJE SERGİDE TANITILDI
İstanbul Asya Bölgesinden toplamda 957 proje başvurusunun yapıldığı etkinliğin 397 projesini Sakarya ilinden gönderilen projelerin oluşturduğu etkinliğin değerlendirmeleri sonucunda, sergiye davet edilme hakkı kazanan 102 projenin 28’lik kısmını oluşturarak sergiye damgasını vurdu.
Tubitak Sakarya3
SAKARYA’ DA BİR İLK 
Sergiye ve ödül törenine katılım sağlayan ziyaretçilere ev sahipliği yapan Sakarya, öğrencilerin, velilerin ve ilgililerin yoğun katılım sağladığı, TÜBİTAK 2204 İstanbul Asya Bölge Koordinatör Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Atalı ve TÜBİTAK 2204 İstanbul Bölge Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Kasım Serbest tarafından planlanan etkinlikte bir ilke imza attı. 
Tubitak Sakarya4
24 ÖĞRENCİ 12 PROJE SAHNEDE
25 Nisan2024 tarihinde, Sakarya üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Prof. Dr. Nevzat Kor Salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde 5 proje üçüncülük, 2 proje ikincilik, 5 proje birincilik kazanarak toplam 12 proje ile Sakarya iline gurur yaşattılar.
Üçüncülük ödüllerini; Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, İstanbul İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Dr.Ömer Avcı ve Kocaeli İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Doğan’ dan,
ikincilik ödüllerini; Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’tan,
birincilik ödüllerini Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz’ den alan öğrencilerin mutluğu ve  heyecanı fotoğraf karelerine yansıdı.
Tubitak Sakarya5

“ÖĞRENCİLERİMİZ GURURUMUZ”
Sakarya İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş; 18. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Araştırma Projeleri Yarışması İstanbul Asya Bölge Finali sergisi ve ödül törenine ev sahipliği yapmanın gururunu ve heyecanını yaşadıklarını belirtti.
Bakırtaş, “Teknolojik ve bilimsel gelişmeleri yakından takip eden, kendini geliştirme yolunda ülkemizi daha da ileri taşıyabilecek millî şuurla emin adımlarla ilerleyen öğrencilerimize ve bu yolda onlara ışık olan, yollarını aydınlatan danışman öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Bizlere yaşattıkları gurur adına öğrencilerimizi gönülden tebrik ederim” dedi. 
Bakırtaş; programda emeği geçenlere ve katılım sağlayanlara da teşekkürlerini ileterek“Geleceğimizin mimarı öğrencilerimiz her daim gururumuzdur” şeklinde konuşmasını tamamladı. 

Tubitak Sakarya6

Tubitak Sakarya7

Tubitak Sakarya8

Tubitak Sakarya9

Öğrenciler kıyasıya yarıştı Öğrenciler kıyasıya yarıştı