Kaza, TEM Otoyolu'nun Hendek ilçesi mevkiinde akşam saatlerinde meydana gelmiş, Ankara Emniyet Müdürlüğü Koruma Şube Müdürlüğü'nde görevli 3 polis memurunun içinde bulunduğu Hasan Bozdoğan yönetimindeki otomobil, yabancı plakalı tırla çarpışmıştı. Hurdaya dönen otomobilin sürücüsü ile araçta bulunan Cengiz Parlak (36) ve Faruk Demirel isimli polis memurları yaralanmış, Parlak kaldırıldığı hastanede şehit olmuştu. 

Yurtdışına kaçma hazırlığı yapan FETÖ'cü yakalandı Yurtdışına kaçma hazırlığı yapan FETÖ'cü yakalandı

sehit_polis_memuru_cenaze3
Türk bayrağına sarılı naaşı memleketi Amasya’nın Merzifon ilçesine götürülen evli ve 2 çocuk babası Cengiz Parlak için Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Törende konuşan Amasya Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, “Kutsal görevimizi yerine getirirken bu güne kadar sayısız şehit veren teşkilatımız bundan sonra da canını, kanını, varlığını ortaya koyarak mücadelesine devam edecektir” dedi.
Şehit Cengiz Parlak, Merzifon Kara Mustafa Paşa Camiinde öğle namazına müteakip düzenlenen cenaze töreninin ardından Merzifon Polis Şehitliğine defnedildi. Cenazeye katılan Amasya Valisi Yılmaz Doruk, AK Parti milletvekilleri Haluk İpek ve Hasan Çilez, CHP milletvekili Reşat Karagöz şehit polisin ailesine başsağlığı dileklerini ileterek acılarını paylaştılar.

sehit_polis_memuru_cenaze6sehit_polis_memuru_cenaze5sehit_polis_memuru_cenaze4