BAKAN IŞIKHAN AÇIKLAYACAK

Tever’den mitinge davet Tever’den mitinge davet

Asgari ücret zammı bekleniyor! Milyonlarca asgari ücretli çalışan kadar özel sektörde çalışan vatandaşlar da Ocak 2024 asgari ücret zammını araştırıyor. Ankara'daki kritik toplantı öncesinde hem Bakan Işıkhan hem de TÜRK-İŞ tarafı önemli açıklamalarda bulundu. 16.500 TL mi 17 bin TL mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işçi ve işverenle görüşmesi sona erdi. Asgari ücret açıklamasını saat 19.30'da Bakan Işıkhan yapacak!

NEFESLER TUTULDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem TÜRK-İŞ hem TİSK hem de hükümet yetkililerini Ankara'ya davet etti. Tarafların anlaşması durumunda asgari ücretin bugün açıklanması bekleniyor. Asgari ücret işçi ve işveren taraflarının istediği rakam ile hükümetin teklifi sonucu belirlenecek.

KRİTİK TOPLANTI SONA ERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın işçi ve işveren yaptığı görüşme sona erdi. Asgari ücret açıklamasını saat 19.30'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan yapacak! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Saat 19.30’da Prof. Dr. Vedat Işıkhan Başkanlığında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı gerçekleştirilecektir” ifadeleri kullanıldı.