İNSAN SAĞLIĞINA YARARLARI
Tavuk eti, kırmızı etler için harika bir alternatiftir. Harika bir protein kaynağı olan tavuk eti, insan sağlığına çeşitli sağlık yararları ile ilişkilendirilmiştir.

DAHA GÜÇLÜ KEMİKLER VE KASLAR
Tavuktaki yağsız protein, mükemmel bir amino asit kaynağıdır. Vücudumuz, yaşlandıkça özellikle önemli olan kas dokusu oluşturmak için amino asitleri kullanır. Bilimsel çalışmalar ayrıca daha yüksek protein alımının kemik mineral yoğunluğunun korunmasına yardımcı olduğunu göstermiştir. Tavuk yemek, daha güçlü kaslar oluşturmaya ve daha sağlıklı kemikler geliştirmeye yardımcı olabilir, kemiklerde kırılma  ve osteoporoz gibi hastalık riskini azaltır.

KİLO YÖNETİMİ VE KALP SAĞLIĞI
Bilimsel araştırmalar, öğün başına 25-30 gram proteinin daha tok hissetmemize yardımcı olabileceğini gösteriyor. Protein açısından zengin yemekler, daha az yememize rağmen bizi daha tok hissettirebilir, bu da daha iyi kilo yönetimini teşvik etmeye yardımcı olur. Daha sağlıklı kilo insanlarda, yüksek trigliserit seviyeleri ve yüksek tansiyon gibi kalp sorunları için risk faktörlerinde iyileşmelere yol açar. Protein açısından zengin bir gıda olan tavuk, kilo yönetimine yardımcı olabilir ve kalp hastalığı riskini azaltabilir.

DAHA İYİ RUH HALİ
Tavuk, beynimizde daha yüksek seviyelerde serotonin (kendini iyi hissetme hormonu) ile bağlantılı olan amino asit triptofanı içerir. Tavuktaki triptofan seviyeleri, sizi anında mutlu hissettirecek kadar yüksek değildir, ancak araştırmalar diğer faktörlerle eşleştirildiğinde serotonin seviyelerini artırmaya yardımcı olabileceğini göstermektedir.

İnsanlarımıza sağlıklı mutlu güzel günler dilerim.