SÜPER KUPA İPTAL

Suudi Arabistan'ın Riyad kentinde oynanması planlanan Galatasaray-Fenerbahçe Turkcell Süper Kupa maçı, takımların Mustafa Kemal Atatürk’ü anan pankartlar ve formalarla çıkmak istemesi üzerine ev sahibi organizatörlerle yaşanan anlaşmazlık nedeniyle iptal edildi. Ancak iptal edilen Süper Kupa finalinin ne zaman ve nerede oynanacağı henüz belli olmadı.

TAŞKENT BİLDİRİYİ PAYLAŞTI

Yaşanan bu gelişme sonrası diğer partilerle ortak bildiri yayımlamak istemediklerini belirten Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yeni bildiri yayımlandı. Partinin yayınladığı bildiriyi CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent, sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaştı.

“BU YANLIŞA İTİRAZ ETTİK”

Cumhuriyetin 100. yılında oynanacak Süper Kupa finalinin Türkiye’de oynanmamasına en başından parti olarak karşı olduklarını belirten Milletvekili Taşkent, “Fenerbahçe ve Galatasaray Cumhuriyet’in ilanından önce kurulmuş iki güzide kulübümüzdür. Bu kulüplerimizin Cumhuriyetin 100. yılında oynayacağı Süper Kupa finalinin Türkiye’de oynanması gerekirdi. Cumhuriyet Halk Partisi olarak böylesine önemli bir karşılaşmanın Atatürk’e husumet duyan bir ülkeye götürülmesini doğru bulmadık ve başından beri bu yanlışa itiraz ettik.

“SEBEP OLANLARLA AYNI BİLDİRİYE İMZA ATMAYACAĞIZ”

"Sandık seçimin namusudur" "Sandık seçimin namusudur"

Bugün de final maçını Suudi Arabistan’a götürenlerle birlikte bir bildiri açıklamayı doğru bulmuyoruz.  Atatürk’e ve milli değerlerimize yapılan saygısızlıklara sebep olan pazarlıkların tarafı olanlarla aynı bildirilere imza atmayacağız. Cumhuriyet Halk Partisi sorumluları aklayacak işlerin içinde olmayacak kendi özgün tavrını ve tepkisini göstermeye devam edecektir. Aşağıda paylaştığımız bildirimizi kamuoyunun dikkatine sunuyoruz” ifadelerini kullandı.