SAKARYA'DAN GEÇECEK
İstanbul-Ankara arası yolculuk süresi karadan da kısalıyor. Uçakla ortalama 1 saat süren yolculuk Süper Hızlı Tren ile de artık 1 saat 20 dakika sürecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sakarya'dan geçecek olan ve merakla beklenen dev proje Süper Hızlı Tren için tarih verdi.

e08cb47e-cavigl7070e7006ef839z
2028'DEN ÖNCE!
Katıldığı bir TV programında soruları yanıtlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu şu ifadeleri kullandı:
"Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Trenin açıldığını göreceğiz. Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep Hızlı Trenin açıldığını 2028'den önce görmüş olacağız. Yine aynı şekilde, Çerkezköy-Kapıkule arasının Yüksek Hızlı Trenin açılmış olduğunu görmüş olacağız.

dsfrwoid5es3lr3bfda-nw
80 DAKİKADA!
Ankara- İstanbul Süper Hızlı Trenine başlamış olacağız. 12 ilimiz YHT'den faydalanabilecek. Süper Hızlı Tren ile Ankara'dan İstanbul'a 80 dakikada gelinecek. 350 kilometre/saat hıza sahip olacak. Kırıkkale'den Samsun'a gidecek olan Yüksek Hızlı Trenin ilk etapta Kırıkkale Çorum arasını da İnşallah yakında başlatmış olacağız."

Başkan Yüce Türkiye’nin tarım zirvesinde Başkan Yüce Türkiye’nin tarım zirvesinde

KENT İÇİ RAYLI SİSTEMLER
Kocaeli Kuzey hafif raylı sistem hattı, Bursa-Üniversite Görükle uzatması hattı, Sakarya-Adapazarı Serdivan raylı sistem hattı, Samsun raylı sistem hatları araç alımı var.

Bakanlık tarafından 130 kilometrelik bir metro hattı yapıldı.