Öne Çıkanlar akgün altuğ emniyet adapazarı belediyesi sakarya ekrem yüce

Spor'da "Yılın Enleri" ödül töreni yapıldı

Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen programa Vali Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Gençlik Spor İl Müdürü Arif Özsoy, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel ile ASKF Başkanı Yaşar Zımba ile çok sayıda sporcu ve davetli katıldı. Törende, alanında başarılı olan birçok sporcuya ödül verildi.


Ödül almaya hak kazananlar ise şöyle sıralandı;
Furkan Esat Özdin (Atıcılık Avcılık), Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası birincisi,
Umut Uysal, Atletizm Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası 6.'sı,
Ecrin Vidin, Bedensel Engelliler Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası 2.'si,
Ece Asude Ediz, Boks Türkiye Şampiyonu,
Ceylin Asya Çiftçi, Eskrim U12 Türkiye Şampiyonası 2.'si,
Hendek spor,


Yasin Revaz Şenol, Gelişmekte Olan Spor Dalları Gençler Ve Büyükler Türkiye Kuraş Şampiyonası 3.'sü,
Hacer Akdoğdu, Görme Engelliler Atletizm Türkiye Şampiyonası Disk Atma şampiyonu,
Serhat Kırık, Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası 2.'si,
Enes Efiloğlu, Halter U15 Avrupa Yıldızlar Avrupa Şampiyonası 4.'sü
Mükremin Aktaş, İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonasında 60 Kg 1.'si,
Mustafa Berat Şimşek, Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası 1.'si,
Yusuf Eren Temizel, Dünya Gençler Ligi 2.'si,
Afra Adıyaman, 15. Balkan Kıckboks Şampiyonası 1.'si,
Merve Nur Uslu, Kürek Ümitler Dünya Şampiyonası 1.'si,
Jan Demir Vurdum, Modern Petlanton Ulusal Sıralama Türkiye 1.'si
Toprak Razgatlıoğlu (Motorsiklet),
Yaren Yılmaz Muay Thai, Sakarya Zaferi 100.Yıl Muaythai Şampiyonası,
Ada Zehra Anlatıcı, Özel Sporcular yüzme 3 adet dünya rekoru sahibi,
Yusuf Cicin, Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası il birincisi ve Türkiye 5.'si,
Beril Ceren Öztürk, Paletli Yüzme Türkiye Şampiyonu,
Hilal Baş, Taekwonda Uluslararası Turnuva 2.'si Türkiye Şampiyonu 3.'sü
Ahmet Egemen İlhan, Tenis 12 Yaş Türkiye Şampiyonası 3.'sü,
Abdurrahman Yazıcı, Traitlon Türkiye Şampiyonası 1.'si,
Generali Sigarto Sakarya Voleybol Takımı,
Ferhat Satar, Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası Ve Milli Takım Seçmeleri 2.'si,

Sakarya Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Derecelerde;
Uğur Kobaş, Tokyo 2020 Yaz Olimpiyatları İlk Türk Karate Hakemi,
Arif Ümit Uztürk, Dünya Ampute Futbol Federasyonunun (WAFF) Başkanı ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı / Paralimpik Tokyo 2020 Oyunları,
Özcan Ediz, Paralimpik Tokyo 2020 Oyunları
Altın Yıllar Hizmet Ödülü
Fatih Kaya – Sakarya İl Emniyet Müdürü (Karate)
Kazım Sever – Uluslararası Boks Hakemi 
Suat Beyenal  - Güreş – Sakarya’nın İlk Olimpiyat hakemi – (1999)
Nejat Üstün – Okçuluk Milli Takım Antrenörü
Cemal Ot – Taekwondo Milli Takım Antrenörü
Prof. Dr. R. Nevzat Mirzeoğlu – SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner659

banner516

banner660

banner517

Sakarya Haber