Yaşadığımız yaz mevsimi havaların çok sıcak olması ve nemli olması bit pirelerin çoğalması için bulunmaz fırsatlar oluşturuyor.

Buda gerek can dostlarımızın, gerekse bizlerin yaşam standartımızı maalesef olumsuz olarak etkilemektedir. Hiç kimse, bit pirelerle aynı yaşam ortamını birlikte paylaşmak istemez.

Ayrıca can dostlarımızın ciltlerine  verdikleri sağlık zararları cabasıdır. Bit pire mücadelesinde mutlaka meslektaşlarımdan gerek bilgi gerekse ilaçlama konusunda düzenli bilgi alabilirsiniz.

İlaçlarda zamana bağlı olarak direnç söz konusudur. Bunu da en iyi meslektaşlarım bilir. Gerek evinizde gerekse can dostlarımıza dış parazit ilaçlamaları düzenli yapılması sizin ve de can dostumuzun sağlığı için çok önemlidir. Ayrıca bahçede yağmur alan alanlarda rastgele ilaçlama yapmayınız.

Rastgele yaptığınız ilaçlar ilk yağmur yağdığında bahçedeki toprak altına geçer buda bahçenizde ekili olan sebzelere sebzelerin kökleriyle geçer. Bahçedeki hasat döneminde topladığınız sebzeler de ilaç kalıntısı bulunma ihtimali yüksektir.

Kimse kimyasal zehirlerle bulaşmış hiçbir sebzeyi tüketmek istemez. İlaçlama konusunda uzmanı olan veteriner hekim meslektaşlarımdan her zaman ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Size ve de can dostlarımıza sağlıklı mutlu güzel günler dilerim...