Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Genç Katılımlı Proje Atölyesi Fikir Yarışması Dijital Lansman ve bilgilendirme gününde gençlerle bir araya geldi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Genç Katılımlı Proje Atölyesi Fikir Yarışması Dijital Lansman ve bilgilendirme gününde zoom bağlantısıyla gençlerle bir araya geldi. Gerçekleştirilen zoom bağlantısına SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Temel Gürdal, SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Çalışkan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli, büyükşehir bürokratları ve gençler katıldı. Ayrıca bağlantı basın mensupları tarafındanda ilgiyle takip edildi.

Sehrin_gelecegine_genclerle_yon_veriyoruz1
GENÇ KATILIMLI PROJE ATÖLYESİ
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Ekrem Yüce, “Hayata geçirdiğimiz proje ve çalışmalarda şehrimiz için en iyisini hedefliyoruz. Bu manada yürüttüğümüz çalışmalar konusunda hemşerilerimiz ve paydaşlarımızla iş birliği halindeyiz. Bir araya geliyor, istişareler yapıyor ve çok katılımcı anlayışla projeler üretiyoruz. Bu bakış açısıyla Genç Katılımlı Proje Atölyesini hayata geçiriyoruz. Sizlerin enerjisini ve vizyonunu Sakarya’nın geleceği ile bir araya getiriyoruz. 'Şehrin Geleceğine Gençlerle Yön Veriyoruz' sloganıyla tam olarak gençlerimiz için bir proje yarışması düzenliyoruz” dedi.

Sehrin_gelecegine_genclerle_yon_veriyoruz3
EN İYİ 10 PROJE BELİRLENECEK
Sakarya için hayali olan tüm gençlere yarışmadan bahseden Başkan Yüce, “6 farklı kategoride hemşerilerimizin hayatını kolaylaştıracak projeler bekliyoruz. Başvurular sonucunda içerisinde gençlerimizin bulunacağı jüri heyeti puanlama yöntemiyle en iyi ilk 10 projeyi belirleyecek. Bu projeler dijital ortamda oylamaları için hemşerilerimize sunulacak. Hemşerilerimizin oyuyla belirlenecek birinci projeye Sakarya Şehircilik Ödülünü vereceğiz. Seçilen projenin uygulanması için de ilgili daire başkanlığımızca hazırlıklara başlayacağız. Sakarya için bir hayali olan tüm gençlerimizi yarışmaya katılmaya bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Pençe-Kilit şehitlerinin aynı karede yer aldığı fotoğraf Pençe-Kilit şehitlerinin aynı karede yer aldığı fotoğraf

Sehrin_gelecegine_genclerle_yon_veriyoruz4
"HERŞEY SAKARYA İÇİN"
Başkan Yüce son olarak, “Sizlere güveniyoruz, gayretlerinize güveniyoruz. Ben sizlerin hayallerini yerine getirmek için gerekli olan tüm çalışmaların yapılması konusunda tüm desteği vereceğimi ifade ediyorum. Sakarya’mız için diğer illere model olacak bir modellemeyi sizlerle birlikte başlatıyoruz. Her şey Sakarya için. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum ve şimdiden bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum” diye konuştu.

Sehrin_gelecegine_genclerle_yon_veriyoruz2