YOĞUN KATILIM

Saadet Partisi Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili Av. Bülent Kaya’nın da konuşma yaptığı il divanı partililerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Programda “Köyüme Dokunma” ve “KHK” Platformu üyeleri de katılarak kısa birer konuşma gerçekleştirdiler. Bülent Kaya gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kaya, Saadet-Gelecek Grubunun mecliste en aktif ve meclis çalışmalarında en çalışkan grup olarak öne çıktığını ifade etti.

İSRAİL’LE TİCARET

Kaya’nın konuşmasının bazı satır başlıkları şöyle: “Sizler bizleri meclise taşıyarak Filistin meselesinin gündemde kalmasını sağladık. Eğer biz mecliste olmasaydık Filistin sorunu 1-2 gün belki 1-2 hafta konuşulacak sonra gündemden düşecekti. Fakat biz her fırsatta mecliste u konuyu gündeme getiriyoruz. Çünkü bizim için bu mesele 7 Ekim’de başlamadı. Havalimanında miting yapıyorlar ama kargo uçakları İsrail’e mal taşıyor, köprülerde miting yapıyorlar fakat köprünün altından geçen gemilerle İsrail’le ticaret yapıyorlar.”

“Bizim için durmak yok” “Bizim için durmak yok”

CANINI VE MALINI ALACAKTIR

“Bütçe görüşmelerinde gördük ki bu bütçe rantçının ve faizcilerin bütçesidir. AK Parti hükümeti eflasyonist ortamda yılda iki zam uygulamasından vazgeçip tek zam yapma kararı aldı. Bu seçim ekonomisidir. Asgari ücretliye şimdi iyi gibi görünen maaş artışları 3-4 ay sonra yetmez olacaktır. seçmenden 31 mart seçiminde oyunu alan iktidar 1 Nisan’dan itibaren canını ve malını alacaktır.”