TÖREN DÜZENLENDİ
SAÜ İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen törene; Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, SAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Prof Dr. Özer Köseoğlu, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İAA Başkanı Prof. Dr. Halis Aydemir ve ekibi, Fakülte Dekanları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Robot bağışı ile eğitime destek oldu Robot bağışı ile eğitime destek oldu

ilahiyat-Fakultesi-Uluslararasi-Akreditasyon-Belgesini-Aldi-3-2048x1232
DİN ÖĞRETİMİ ALANINDA İLK
SAÜ İlahiyat Fakültesi 2020 yılında İlahiyat Akreditasyon Ajansı’na (İAA) yapmış olduğu uluslararası akreditasyon başvuru sonucunda fakültenin birinci ve ikinci öğretim programları Uluslararası Akreditasyon Belgesi almaya hak kazandı. Bu sonuca göre Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Türkiye’de yüksek din öğretimi alanında akreditasyon alan ilk fakülte oldu.

ilahiyat-Fakultesi-Uluslararasi-Akreditasyon-Belgesini-Aldi-2-2048x1365
ÖNEMLİ BAŞARI
Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, “Bu önemli başarının fakültemiz ulusal ve uluslararası tanınırlığına katkı sağlayacağını, öğrenci tercihlerine olumlu yönde etki edeceğini ve kuruluşundan bu yana hep daha iyiye doğru gelişim göstermiş olan fakültemize yeni bir ivme kazandıracağını düşünüyorum” dedi.

HIZ KESMEDEN
Fakülteye hizmet etmiş olan ve bugünlere gelmesinde katkıları bulunan Sakarya Üniversitesi yönetimine teşekkür eden Prof. Dr. Ahmet Bostancı, fakültenin kalite yolculuğunun hız kesmeden devam edeceğini belirtti. Prof. Dr. Bostancı aldıkları akreditasyon belgesi için son derece gururlu olduklarını dile getirerek salonda bulunan herkese teşekkür etti.

ilahiyat-Fakultesi-Uluslararasi-Akreditasyon-Belgesini-Aldi-1-2048x1482
TEK AKREDİTASYON
Fakültenin kuruluşunun 30. yılında elde edilen bu başarının çok daha anlamlı olduğunu ifade eden İAA Başkanı Prof. Dr. Halis Aydemir Endonezya, Katar, Tunus, Libya ve Fil Dişi Sahillerine kadar uzanan uluslararası değerlendiricilerin bulunduğu akreditasyon projesinde Sakarya Üniversitesi'nin kaliteye en uygun yer olduğunu vurguladı. Bu akreditasyon çalışmasının dünyada ve Türkiye’de tek olduğunu aktaran Prof. Dr. Aydemir, bu belgeyi kazanmış olmanın SAÜ İlahiyat Fakültesi olarak kalite verimliliğini ve şeffaflığını arttırdığını söyleyerek çalışmada emeği geçen İAA ekibine teşekkürlerini sundu. Tören, Akreditasyon Belgesinin takdiminin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.