Büyükşehir evinde esti gürledi: 37-23 Büyükşehir evinde esti gürledi: 37-23

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Göztepe Teknik Direktörü Stanimir Kolev Stoilov, önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Stoilov, "Sakarya da iyi oynadı. Oyun daha açık bir alanda oynanmış oldu. Biz ilk ve ikinci yarıda kendi adımıza çok gol fırsatı yakaladık. İlk yarıda ikinci ve üçüncü golü bulabilirdik ama bunu gerçekleştiremedik. Ben bu maçı kazanmayı hakkettiğimizi düşünüyorum. Ama sahada gösterdiklerimiz yeterli değil. Bizler hocalar olarak oyuncularımızı itmeye devam edeceğiz. Aynı zamanda Sakarya 10-11 maçını kaybetmemişti ama bugün bize karşı kaybetti. Bu açıdan da bizim için önemli bir galibiyet oldu” dedi.
sakarya_goztepe2-1
“Bugün oyuna sahip olamadık"
Sakaryaspor Teknik Direktörü Turgay Karslı ise, “Biz bugün oyuna da sahip olamadık, ikili mücadelelerde de yoktuk. Bunların hepsini Göztepe yaptı haklı olarak bu maçı aldı. İstediğimiz oyun seviyesine ulaşamadık. Mücadelesini vermediğiniz hiçbir karşılaşmayı kazanamazsınız. Biz bugün bu mücadeleyi, ruhu sahada çok fazla göremedik. Bizim için ağır bir öz eleştiridir. Göztepe’yi de tebrik ediyorum” diye konuştu.